ג'יימס מיי: להוציא להורג גנבי אופנועים!

פתאום בא ג'יימס מיי וטוען שאם רוצים לפתור בבריטניה את בעית גניבת האופנועים שהפכה למכת מדינה, יש לו פתרון פשוט ויעיל: הוצאה להורג.

אם יש דבר שמאפיין את ג'יימס מיי, "קפטיין סלואו" הנצחי של טופ גיר לשעבר, הוא דווקא הנינוחות והרוגע. להבדיל משותפו הבכיר והוולגארי להכעיס ג'רמי קלרקסון, מיי אינו ידוע כמי שאומר דברים רק כדי לזעזע או לתפוס כותרת, לכן היה זה מפתיע לראות טור שלם שלו שבו ב-400 מילה הוא מסביר מדוע צריך להרוג גנבי אופנועים. לא פחות.

לדבריו, הוא הגיע למסקנה הזו לא בהתקף זעם, אלא בהליך לוגי מסודר. קודם כל – אומר מיי – גניבת אופנוע לא דומה לגניבות אחרות. באופנוע מעורב מרכיב ריגשי. אופנוען קשור לאופנועו יותר מאשר סתם בעל רכוש שאוהב את מה שייך לו, לכן אי אפשר לשפוט גניבת אופנוע על פי שיקולי תאוות בצע רגילה שמאפיינת בדרך כלל מעשים כאלה. אמנם לפעמים – מתרצה מיי – יש נסיבות מקלות ואז הגניבה היא "סבירה", כמו כאלה שהחיים התאכזרו אליהם והם גונבים אופנועים כי הם עניים או כמו שהוא קורא לזה "הפער בין עושר לנסיבות אישיות", אבל בדרך כלל לא זה המצב. "אני מדבר כאן על חלאות שגונבים אופנועים כמקצוע כדי לעשות כסף, ואותם אנחנו חייבים להרוג!"

גם מערכת הצדק לא מתמודדת עם הבעיה כהלכה – ממשיך מיי בטיעוניו. המשטרה אינה רוצה או אינה יכולה להתמודד עם גנבי האופנועים, וגם כשהם נתפסים הם לא תמיד מובאים לדין לפני שופט. כשזה כבר כן קורה מסתבר שבתי המשפט עצמם לא מתייחסים מספיק בחומרה לעבירה הזו ומקלים בעונשים שהם נותנים לנבלות, לכן, מבחינת הגנבים, זו הופכת להיות עבירה 'שווה', והם בעצם מבצעים ניהול סיכונים הגיוני שגם אם יתפסו, הם ישוחררו מהר יחסית. מה שיצא מזה, מסביר מיי, שבשנתיים האחרונות גנבי האופנועים בבריטניה הפכו להיות אלימים יותר ויותר, ומעמיסים את האופנועים על טנדרים באמצע היום לעיני כל תוך שהם מאיימים על העוברים והשבים עם פטישים ונשק קר. "הם הפכו להיות סכנה ממשית לציבור – מתרעם מיי – כולנו סובלים מהם".

ולסיום, גם מהיצרנים הוא אינו חוסך את שבטו וחורץ שאינם דואגים לצייד מספיק את האופנועים בציוד הגנה מפני גניבות. אולם לשיטתו הם אינם אשמים עיקריים אלא החברה ודרך התייחסותה וטיפולה בתופעה, והעונש הנכון לדעתו והפיתרון שהוא מציע למגיפת גניבות האופנועים בבריטניה היא פשוטה: להוציא להורג את גנבי האופנועים.

מה דעתכם?

 

6 תגובות לג'יימס מיי: להוציא להורג גנבי אופנועים!

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) // 19/12/2017 um 19:04 // הגב

  קצת קיצוני הייתי אומר. אפשר להסתפק בסירוס עם מזמרה חלודה.

 2. להרוג זה קל.
  עדיף לחתוך בבשר החי …

 3. דעתי שבדרכו הוא מביע את התסכול על המצב.כמובן שאני מזדהה עם תחושתו על אוזלת היד של המשטרה והשופטים.זה נכון גם לכאן.סיפור ששמעתי היום מקולגה הדהים אותי היא נסעה על אודי A3 בחיפה בשכונה ופתאום הרכב ללא התראה התחיל לטוס ללא שליטה,לא היו לה בלמים והרכב החל לצבור מהירות בהחלטה של שניות היא החליטה להתנגש במכונית שעמדה חונה לצד הדרך.הרכב התרסק טוטאלוס הנהגת יצאה ללא פגע אבל מבוהלת כהוגן.הרכב או האריות ממנו נשלחו לצמפיון למוסך הם טענו שהכל תקין. עורך דין שמתמצא בנושא אמר לה שלא כדאי לה לנהל משפט שימשיך על פני שנים ומעלה לה הרבה כסף.היא ויתרה בלב כבד . זו המציאות הנתבעות גם כאן בארץ.

 4. מסכים.

 5. אפריקה טווין // 23/12/2017 um 10:09 // הגב

  הסיפור של המגיב אלכס, הסיפור עם האודי מצוץ מאצבע. בישראל הגנבים הם בעלי הרכבים. גם בסיפור האודי מדובר בשקר שתכליתו מציצת חברות הביטוח. באופנועים זאת שיטה ידועה. רק שבאופנועים נהוג לשקר לגבי פגיעות גוף, ולקבלת את הפיצוי על האופנוע דרך ביטוח החובה. ישראל שונה מבריטניה, כאן גונבים אופנועים ושורפים סוכנויות אופנועים לפי הזמנת הבעלים, שוב כדי לסחוט כספי ביטוח. בישראל יש שתיים וחצי אופנועים, ומיליון אופניים חשמליים, שוק האופנועים היקרים פתוח בפני קומונה המונה בקושי 50 רוכבים, כולם מכירים את כולם, אף אחד לא יסתכן בגנבה.

 6. כדאי ורצוי לתת עונשים יותר כבדים לחלאות הללו כדי שמה שעשו יחרט על גופם ונפשם.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם