תנו לחיות למות!

ביום שישי, 11.12, חזרו במכה אחת ימי הביניים השחורים והמדכאים של הספורט המוטורי המקרטע והחלשלוש שלנו כאשר ניידת משטרה הגיעה – בעקבות הלשנה – לעצור ולהשבית אירוע רכיבה של אופנועי שטח שנערך תחת הסלוגן 'תנו לחיות לחיות' (הכוונה היא כמובן לחיות השטח הדו-גלגליות כפי שמכונים רוכבי האנדורו). במקום נערכה באותה שעה פעילות ענפה שנתברכה ב-100 משתתפים. משיחה עם השוטר הממונה על הביצוע נתברר כי נמסרו לידיו שמות מפורטים של המארגנים ומידע מדוייק בנוגע למיקום ואופן התחרות. במכה אחת חזרנו 6 שנים אחורה לימים שמירוצי המוטוקרוס והטרקטורונים נעלמו מן המפה עקב הלשנות של אינטרסנטים.

עקב פיקשוש קל בתיזמון הגיעה המשטרה לקראת סיום האירוע והמתחרים והקהל לא חוו הפרעה, אבל אל תקל בעיניכם חומרת המעשה. יש מצב וסביר להניח כי בשבוע הבא הם ישובו כדי להשבית סבב מוטוקרוס בדדיהלנד.

מי הם הגורמים הטוענים כדורי מלחמה למחסניות רובי המלשינות, למה שתקו עד היום ומה קרה שהתעוררו פתאום? – אין בידינו מידע כמובן, אבל לא קשה לנחש. ל-2 גופים יש  אינטרס להשבית פעילות עממית עצמאית בתחום המוטורי:

 1. ההתאחדות שחוסה תחת כנפי הרשות לנהיגה ספורטיבית
 2. לאלה אשר קיבלו הרשאה ממוסדת לרשיין אנשים ואופנועים

הרשות לנהיגה ספורטיבית קיבלה מנדט ממשלתי לאפשר ספורט מוטורי בארץ. עקב אימפוטנציה / חוסר חשק / אזלת יד / גמיעה חזירית מבור השומן של התקציב המשרדי / לא נעשה כמעט דבר בשלושת השנים האחרונות (מאז הסתיים תהליך החקיקה). כשראה העם שספורט אין – קם ולקח את היזמה לידיו. שלא תתבלבלו: ראשי הרשות ידעו על כל מה שקורה, על כל תחרות שמתארגנת, על כל אירוע המופק באופן פרטי, שתקו והתעלמו. למה? – כי נוח. נוח מאד היה להם שאחרים מושכים בעול ועושים את העבודה שלהם. ולמה לא בעצם? – הנה, גם מתקיים ספורט מוטורי בלי שהם ינקפו אצבע, וגם כל הכסף נשאר אצלם בכיס. תענוג.

בחודשים האחרונים עברו ההתאחדויות ריאורגניזציה והתכנסות שאמורה גם להשפיע ישירות על התיעלות. עכשיו הגיעה השעה לקחת את המושכות לידיים ולשכנע את הרוכבים שבחסות החוק הכל יהיה יותר טוב: יופקו אירועים גדולים יותר, רבים יותר, טובים יותר, יבנו מתקני קבע לאימונים, יהיה סדר ויהיה אירגון יציב, ובקיצור – השילטון ידאג לעם וייטיב איתו. תלכו איתנו ותראו שהכל יהיה סבבה.

יה, רייט. כולנו מאמינים בני מאמינים, וכולנו יושבים וממתינים להיווכח ולהשתכנע שמעכשיו הרשות אוהבת אותנו ורוצה בטובתינו, דבר שמשום מה לא קרה עד היום.

אבל קודם כל קבלו על החשבון סנוקרת קטנה, בום פעוט לפרצוף כדי שתפסיקו להתארגן פרטי ופרטץ'. תנו לחיות לחיות? – להיפך!

הנה, שוב שלחו יד מלוכלכת והכניסו לנו את הגיר לרוורס.

11 תגובות לתנו לחיות למות!

 1. אין מילים…. אם יפסיקו את זה שוב…

 2. מוטוקרוס בנשמה // 13/12/2015 um 7:32 // הגב

  יש אנשים הזויים ד*י או**ה שמאשימים את הרוכבים עצמם שהלשינו כדי שיהייה להם נשק נגד ההתאחדות….. כן כאילו חסר לנו ראיות…. כמה עצוב.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) // 13/12/2015 um 8:04 // הגב

  כבוד על האמת לפרצוף!

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) // 13/12/2015 um 14:30 // הגב

   הכול עניין של כסף , עדיף ספורט מוטורי פראטי, כך לא גונבים כסף.

 4. עצוב מאוד… גם אני לא האמנתי שהספורט המוטורי יתגשם פה באופן המכוער הזה. אבל בעצם, לאור מה שמתרחש סביבנו במדינה ההזויה הזאת, הספורט המוטורי מתנהג כרומאי.

 5. באריצ'יף // 13/12/2015 um 9:06 // הגב

  כמי שבעבר הרחוק רכב על אופנועי שטח בשושו במדבריות הרי אילת וכל יציאה לשטח הייתה בעצם בריחה בלתי אחראית לשלומנו מהמשטרה ואוכפיה…מאז כבר 40 שנה עדיין רוכבי הדוג בורחים פוחדים ועושים טעויות רכיבה מפאת ידם הארוכה והמטופשת של הרשויות…פתרונות לרוכבים עצמם וליבי איתם

 6. העיקר מפרסמים כל שני וחמישי על מבצעים כאלו ואחרים על מוטוקרוסים.
  איפה בדיוק אפשר לרכב? הנחמה היחידה שעם ה 450 שלי אף אחד לא יתפוס אותי.
  כנראה.

 7. ימי הביניים של הספורט המוטורי הישראלי לא יכולים לחזור ,מסיבה פשוטה שהם מעולם לא חלפו. לצערי מדינת "ישרא-הל" הינה מדינה רקובה ומושחתת מיום הקמתה ,שפיתחה שיטת שילטון יחודית,"דמוקטטורה אנרכיסטית" ,בה מותר לבצע דברים רעים ,כמו שתיה לשוכרה ,דקירות ועוד ועוד….. בלי להענש ומצד שני פעילויות של שאר רוח ,כמו ספורט מוטורי אסורים כאן, לדעתי על מנת ליאש את הנתינים ,מכיוון שנתינים ישראלים מיואשים ,נוחים לגחמות השילטון ,בניגוד לאזרחי הארצות הנאורות. אינני רואה אור בקצה המנהרה האפילה הזאת!! הלוואי שרק ספורט מוטורי היתה הבעיה היחידה שלנו!!!

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה) // 14/12/2015 um 12:28 // הגב

  איום ונורא וגרוע.זהו.

 9. מפורום אופנועי שטח... // 15/12/2015 um 18:07 // הגב

  לפני הכל חשוב לי להגיד שהשתתפתי בארוע חברים ביער מגידו,נהנתי ממנו מאוד,היה מאורגן למופת רק חבל לי שהשתתפו רוכבים טובים ממני.
  לאחר בירור עם הפקח המקביל אלי באזור מגידו(כן,אני פקח סיירת ירוקה) התברר לי שאת הביקור המשטרתי יזמה מועצת מגידו וקיבוץ מגידו וזאת לאחר ארוע קודם (שאת פרטיו אני לא מכיר) שבו נאמר לי שהמועצה לא אהבה את ההתנהלות וכן שנעשה בשטח אש.אז בלי להיכנס לפרטים מיותרים ניתן ללמוד פה כמה דברים:
  א:לארועים מאולתרים יש מגבלות,בין היתר-ניתן בקלות לעצור אותם.
  ב:הכי חשוב-יש לנו נטיה טבעית לבנות תאוריות ומהן להסיק מסקנות מרחיקות לכת.

  לצערי אני פחות פעיל תחרותית בימים אלו כך שאני לא מכיר מגוף ראשון את התנהלות ההתאחדות וממה ששמעתי -הגוף הזה זכה ביושר בחוסר אמון, אבל ככל שאני מבין-לא היה פה מהלך של ההתאחדות לעצירת הארוע וגם נמרוד חמו היה מודע לכך שיש התנגדות מצד המועצה.
  קראתי תגובות של רוכבים שלאור המסקנות המוטעות החליטו להחרים את הפעילות הרישמית ולדעתי זה קצת דומה(סליחה) לביבי שמאיים להחרים את ארופה. אם נחרים החוק לא יתיבש ,ימות ויצמח חוק חדש טוב יותר ,אלה פשוט לא יהיו מרוצים מוסדרים וכמו שציינתי-לצערי גם להתנהלות מתחת לרדר יש מגבלות וחסרונות.
  יום טוב ומרוצים טובים.

  • המערכת // 15/12/2015 um 21:22 // הגב

   אנחנו מעריכים מאד את הכוונות הטהורות שלך להשקיט את הסערה, אבל הבירור שנעשה בין הפקחים לא מכסה את העובדות בשטח

   כנאמר בכתבה, מי שדיבר עם השוטר בשטח שמע ממנו מלים מפורשות: "מישהו מהאופנוענים הגיש את התלונה". בידיו גם היו שמות מדוייקים של המארגנים.

   יתכן שההלשנה לא היתה ישירות אלא נעשתה "בסיבוב" תוך עירוב והסתה של גורמים מהסביבה, מהמועצה ומקיבוץ מגידו (ואז העניין אפילו יותר חמור…)

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם