תמי גורלי מוולנסיה: יום הסליחות

שבועיים לא פשוטים עברו על עולם המוטו ג'יפי, שבועיים שבהם יחסים נגדעו, מילים נאמרו, הרבה נכתב והרבה חלב נשפך. את שנעשה אי אפשר יהיה להחזיר, היחסים בין מארק מארקז, היורש של ולנטינו רוסי, לא יחזרו להיות יחסי כבוד, חורחה לורנזו במעשיו חזר להיות הרוכב השנוא בפאדוק, אם זה בגלל הערעור שרצה להיות חלק בו, אם זו הביקורת שהעביר על בן קבוצתו ואם זו התגובה שלו על הפודיום במלזיה כשוולנטינו הניף את הגביע.

האווירה בפאדוק לא הייתה פשוטה בתחילתו של סוף השבוע, ביום חמישי, העיתונאים גדשו את חדר התקשורת כבר בשעה 9 בבוקר, מתחילים את המרדף אחר אינפורמציה.

מסלול וולנסיה החותם את אליפות המוטו ג'יפי, סולד אאוט כבר למעלה משלושה שבועות, פעם שנייה בשלוש עונות שזה קורה כשבעונה הקודמת כשכבר היה אלוף מוכתר (מארקז ביפן) מכירת הכרטיסים עמדה על 95% תפוסה, ארוע הספורט הגדול ביותר בספרד ב-3 שנים האחרונות והשנה הגדול באירופה עם רבע מיליון איש שנכנסים למסלול במהלך סוף השבוע, 110,000 ביום המרוצים עצמו.

מנהל המסלול גונזלס גוברט, התרגש לקראת סוף השבוע, כמו בכל עונה אבל הפעם גם היה לו מה לאמר לרוכבים: "אם הרוכבים מתהגים באופן אגואיסטי, אנחנו לא צריכים לקחת חלק במשחק שלהם. עלינו להגן על הספורט ולהתנהג כרגיל, לשמור על כולם רגועים והדבר הנכון הוא לאמר לרוכבים, יאללה, בואו, תחשבו על זה זה ספורט נהדר, יש לכם אחריות, אז תעשו מה שעליכם לעשות, תתנהגו כבוגרים. לחשוב שכל זה התחיל מעשירית שנייה ולראות איפה אנחנו עכשיו, הם חייבים להפסיק עם זה".

והם הפסיקו, בשיחה קצרה מאד שערכו להם ראש הפדרציה וראש דורנה, הרוכבים והקבוצות קיבלו הנחיה להפסיק לדבר על מה שקרה במלזיה.

ליביו סופו שכינס מסיבת עיתונאים שבה כביכול תכנן להוכיח שוולנטינו רוסי גרם בבעיטה להתרסקות, פתח את המסיבה בהתנצלות על כך שדבר לא ייאמר שם מאחר והם לא מעוניינים להשפיע על האליפות. קצת מאוחר בשביל הצהרה שכזו אבל זו הייתה ההתנצלות הראשונה של היום.

הבא בתור היה חורחה לורנזו שהתנצל על ההתנהגות שלו על הפודיום במלזיה: "זה לא היה מכובד, בעיקר לאוהדים של הספורט".  חורחה לא מתחרט על כל שאר הדברים שקרו ומסרב לענות. "אני עונה רק בקשר למה שקורה על המסלול", ובזה סגר את העניין. המתמודד על אליפות העולם גם סירב לענות על דחיית הערעור של ולנטינו רוסי. הוא לא הראה סיפוק מן העניין אבל היה ברור לכולם שרווח לו. סיכוייו לאחר שבן קבוצתו יוזנק מהמקום האחרון גדלו מאוד.

ולנטינו נראה בסדר, יחסית למכה שחטף, עונה בסבלנות לשאלות רבות כשהוא גם מעודד את הקהל לבוא להנות, לעודד ולשמור על שקט במסלול ומסביבו. כשנשאל אם הוא מתחרט על מה שקרה במלזיה, אמר שהוא מתחרט שלקח קו רחב, מתחרט שלא רכב פשוט את המרוץ של עצמו. גם ולנטינו עדיין לומד.

מארקז לעומתם לא מתנצל. מארק מארקז התנצל רק לקבוצה שלו שהוא לא סיים את המרוץ, התרסקות שגם כך נגרמה בגלל מישהו אחר שכאמור לקח עליה אחריות. מארקז אבל לומד שלא פשוט להיות שנוא ע"י כל כך הרבה אוהדים וזה גם מתחיל לחלחל כי גם נותני החסות שלו מתחילים לתהות לגבי התמיכה בו, אחד מהספונסרים הגדולים משמיע קולות עזיבה וביטל גם מספר פרסומים עם תמונות הרוכב. ככה לומדים, ישירות מהכיס.

המסלול כבר פתוח, האופנועים מוכנים.

may the best man win

6 תגובות לתמי גורלי מוולנסיה: יום הסליחות

 1. rolling thunder // 06/11/2015 um 18:40 // הגב

  הערס הספרדי הזה הרס לכולנו את הספורט האהוב עלינו ועל כך אני ועוד רבים לא נסלח לו ,טיפת הכבוד האחרונה שהיתה לי כלפיו יבשה אחרי העונה הזו ,אם לא מהקבוצה אולי הריסון שלו יבוא באמת מהספונסרים כי אף אחד לא רוצה פרזנטור שנוא על ידי הציבור , בכל מקרה דורנה אצ מרקז הגישו לאיש הקטן ביותר בספורט את האליפות על מגש של כסף , לראות מה יהיה ביום א הקרוב זה קצת מרגיש כמו התעללות ברוכב הגדול ביותר שקם לספורט הזה , וביזיון אחד גדול לספורט כולו , חבל שאף אחד לא הרגיע את הערס בזמן וככה נגמרת העונה .

 2. העיתונאים,שרובם מלחכי פינכה של רוסי ,לא מסוגלים לראות שרוסי לא הביא את עצמו לשלב הנכון בעונה,למקום הנכון,עם היכולת הנכונה,להיות במצב נכון,להתמודדות על האליפות.
  וכשאתה מתמודד על האליפות,אתה צריך לרכב טוב יותר מכולם ולא להגיע לסיטואציה הזו.
  אם זה כבר קרה לך,אל תתפלא…
  רוסי,השנה,לא רוכב של אליפות והוא נמצא בדיוק במקום שהוא אמור להיות.
  לכל 'שונאי מרקז',יאללה,תוציאו את המוצץ מהפה,תתבגרו ותבינו שככה זה מרוצים,זה היה בצורות שונות,מאז ומעולם וככה זה עובד.
  לעיתונאים,אתם היחידים שכל הענין הזה מעסיק אתכם ואתם מלבים את העיסוק בזה.
  אני צופה GP,כבר יותר מ 20 שנים וכל הענין הזה,ממש לא מזיז לרוב צופי ה GP ורק אתם הופכים את זה לענין וזה,כן מרגיז.
  מקרה מוכר של אינצידנט שעיתונאים חיים עליו.
  מרקז צריך מחר לנצח בפער גדול,סתם כי הוא הרוכב הכי מלהיב,עם העתיד הכי מבטיח בסידרה וכל השאר,שיסתדרו מאחוריו.
  את לורנזו,סתם לא אוהב ורוסי,דיווה שהגיע זמנה.
  ד"א,אם היה משתיק את המתבכיינים בשמו,הייתי מחזיק ממנו יותר.

 3. rolling thunder // 07/11/2015 um 16:08 // הגב

  במצב הנכון במקום הנכון ???? אנחנו כנראה לא רואים את אותה הסדרה , רוסי הוביל את העונה כל העונה למעט מרוץ אחד שבו לורנזו הצליח להשוות את הנקודות , מה שכמובן הצליח להבהיל אותו כרגיל לכדי זיוף במרוצים הבאים ,עד שקיבל את האליפות במתנה מדורנה באדיבות מארק ווב ומארק מארקז שהפך בלילה אחד לאחד הרוכבים השנואים בעולם .

 4. אחרי שראיתי את hitting the apex טיפת הכבוד האחרונה לאלוף המכהן נעלמה. רוכב מסוכן ובעיתי.

 5. לורנזו ככל הנראה יזכה בתואר האליפות … אבל הוא יהיה אחד מהרוכבים הכי שנואים בהיסטוריה של המוטוג'יפי יחד עם מארקז …רוסי לעומת זאת תמיד יהיה אלוף העולם בעיני האנשים והאוהדים .. לורנזו פשוט חקיין פטתי שמחכה את רוסי בצורתה לבוש ובחגיגות הניצחון , אבל לא יכול לספק התנהגות בוגרת וגברית כדי להיות אלוף אמיתי ומכובד ומקובל כמו ולנטינו …
  זה נכון שרוסי כבר לא בשיא שלו והוא כבר "זקן" מידי לכל ה*רא הזה של קרבות פסיכולוגיים מחוץ למסלול אבל על המסלול הוא עדיין מבריק , כשזה עובד לטובתו .. ברור שהוא לא הכי מהיר יותר , כמו מארקז או לורנזו וזה ברור שהעולם שייך לצעירים … ולדעתי עולם המוטוג'יפי יהיה שייך למארקז בעתיד שלומד מהר גם מחוץ למסלול והוא יתאושש מהעניין הזה בצורה מכובדת יותר ויהיה ללורנזו מאוד קשה להביס אותו .. הוא לא יהיה היורש של רוסי כמו שכולם קיוו אבל הוא יהיה העתיד של הספורט , ולנטינו רוסי יש רק אחד !

 6. לרולינג ת'אנדר.
  רוסי הוביל חלק מהעונה? זה נחמד.
  אבל צריך להוביל בעיתוי הנכון.
  וגם צריך לדעת,באיזו אסטרטגיה לנקוט,כאשר יש רוכבים מהירים ממך ומה עושים גם במקרים כאלו,של שיתוף פעולה (לכאורה),בין רוכבים נגדך.
  אם אתה יודע את כל אלו (וכבר היו כאלו בעבר,גם ב F1),אז גם אם אינך המהיר ביותר,יש לך סיכוי להיות אלוף.
  ד"א,רוסי,יודע את כל התרגילים האלו,אבל ללא המהירות היחיסית אליה הוא רגיל,קשה לו לחבר את כל הנקודות יחדיו וזה מזמין את הכפירים הצעירים בסביבה,להתגרויות והתנצחויות.
  עצוב לראות אריה זקן מאבד את ממלכתו….
  חוקי הטבע.

  אולי לאלת המזל יהיה מה לומר בענין.
  לורנזו לא יסיים את המרוץ ואז…

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם