תכירו: "נובמברקואסן"

מארגני מרוץ האקסטרים אנדורו 'ארצברג רודיאו' האוסטרי, הצליחו למתג אותו כ'מרוץ החד יומי הקשה בעולם'. תיאורים מזוויעים על הקושי הרב אותו חווים המתחרים במרוץ, שמתארך עד 4 שעות בעבור הרוכבים המסיימים בהצלחה, זיכו אותו אף בהגדרה 'ראלי הדקאר דחוס ליממה אחת בלבד'. ניתן כמובן להמשיך ולהפליג בתיאורים סביב המרוץ, אבל כאמור – הרבה מזה הוא מיתוג נטו.

רוכבים שאשכרה סיימו את מקצה הדירוג המופרך (1500 מזנקים, ה-500 המהירים ביותר עולים להתחרות במרוץ עצמו), מספרים על תורים ארוכים לפני כל אחד מהמכשולים, כשהמרשלים מווסתים את קצב הכניסה לכל אחד מהאתרים המפורסמים לאורך המרוץ, ובכך בעצם מכשילים את הרוכבים מלסיים בזמן. הווה אומר, שמי שמזנק מהשורה השנייה ואחורה מכך, אפסו סיכוייו לסיים את המרוץ. ויתרה מכך: מה שמצטלם כאקשן מזוקק בטלוויזיה סביב מאבק הרוכבים המובילים, הוא בעצם שעמום גדול למדי ואתגר קצר יחסית, לאלו המתחרים מאחור כשהעלייה למכשולים נסגרת בפניהם ברגע שחמשת המסיימים הראשונים (והיחידים) גומרים להצטלם אחרי קו הסיום.

מה שמוביל אותנו, לעסוק במרוץ הקשה באמת. זה שנמנע מאור הזרקורים של התקשורת הדו גלגלית העולמית, מאחר ומתחרים בו בעיקר רוכבים מקומיים, שרק בודדים מהם הצליחו להתפרסם בסצנה הבינ"ל. מדובר על מרוץ שהוא ככל הנראה ובאמת ובתמים, המרוץ הקשה בעולם שמתקיים כולו ביום אחד בלבד. לפעמים כמעט 24 שעות רצופות.

למרוץ המדובר קוראים 'נובמברקואסן' (Novemberkasan) והוא נערך בשבדיה כבר 100 שנים ברציפות (!) בתחילה, ב-1915, המרוץ נערך עם אופנועי כביש מוסבים, עם השנים עברו שם לאופנועים דו שימושיים ורק בשני העשורים האחרונים (עוד לפני הארצברג הצעיר שהתחיל ב-1995) הפך הנובמברקואסן למרוץ אקסטרים אנדורו טהור.

כמה קשה הוא? – תארו לעצמכם רכיבה למשך יום ש-ל-ם. כזו שמתחילה בבוקר מוקדם ומסתיימת מאוחר אל תוך הלילה. במרוץ שהתקיים השנה (28.11.15), חצה המנצח את קו הסיום בשעה 2:45 אחרי חצות הליל, וזאת לאחר יום שלם של מאבק בבוץ, במים, בקור, בבולי העץ המסתתרים מתחת לסבך, ובעיקר מאבק במסלול הארוך (כ-300 ק"מ) והבדידות של הרוכב בתוך הקסדה לאורך רוב המסלול.

ראו את הסרטונים המצורפים שצולמו השנה. הזוועה ניכרת מכל מטר בתוואי המצולם.

אז בפעם הבאה שאומרים לכם שהארצברג הוא הוא הקשה בעולם, אתם יכולים לחייך…

 

 

 

 

 

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם