שלום לך אינדיאנה שלי

ביום שישי, האחד עשר בספטמבר, התבשרנו שהמוטוGP לא יגיע יותר לאינדיאנאפוליס וב-2016 הסבב היחידי בארה"ב יהיה זה שבאוסטין טקסס. אולי לרובכם זה לא אומר דבר דבר וחלק מאוהדי הסדרה אפילו שמחים בהחלטה זו, אבל לי, שבמהלך שהותי בארה"ב הפך המקום למעין בית שני, ההחלטה הזו מהולה בעצב.

הגעתי לארה"ב בשלהי 2006, וכאשר במהלך עונת 2007 התקבלה ההחלטה שהסבב השני במוטוGP יהיה באינדיאנאפוליס לא יכולתי שלא להיות מבסוט. למתבונן האובייקטיבי מהצד וגם לי בתחילה נראתה ההחלטה הזו קצת מוזרה, אינדיאנאפוליס? מה להם ולמוטוGP? יש מסלולים הרבה יותר טובים בארה"ב מהמסלול הזה, מה עוד שהוא בכלל לא מותאם לאופנועים, שטוח לחלוטין ללא שינויי גובה, כלומר, אין אקשן. אבל, למי שמכיר את הספורט האמריקאי ההחלטה לא הייתה מוזרה כלל. דורנה רצתה להביא את המוטוGP גם לחוף המזרחי ואינדי היא בירת הספורט המוטורי האמריקאי. בנוסף, המסלול נמצא בלב העיר עם מספר דרכי גישה ויציאה והוא גם ממוקם בסמוך למסלול הדירט-טראק המפורסם 'האינדי מייל'. לוח הזמנים הותאם כך שבמוצ"ש של אותו סופ"ש יתקיים גם מירוץ דירט-טראק וכך כולם נפגשים לאחר מקצי הדירוג של ה-GP במסלול הדירט-טראק להמשך האקשן המוטורי. סוף שבוע רווי באדי דלק.

לנו היה ברור מהרגע הראשון, מוטוGP במרחק ארבע שעות נסיעה מהבית? אין מצב שאנחנו מפספסים את זה, וכך במשך שש השנים הבאות באוגוסט התייצבנו שם כמו שעון. המירוץ הראשון ב-2008 נפתח בסערה תרתי משמע כאשר ההוריקן אייק שהחל בפלורידה נכנס עמוק לתוך היבשה ועם רוחות של 100 מייל לשעה וגשם שוטף גרם להפסקת מירוץ המוטוGP לאחר שני שליש מירוץ. בשנים שלאחר מכן מזג האוויר שיתף פעולה ותמיד סופ"ש המירוצים היה שמשי ונעים. אבל הכיף באינדיאנה לא הגיע מהמירוצים – אלו היו שוליים, כל המסביב היה בעצם העיקר. כיאה לאמריקאים כל האירוע היה מתוקתק ומאורגן למשעי החל מחניה, סדר וניקיון, וכלה באטרקציות בפנים. בעלות של 75 דולר לאדם כניסה לכל הסופ"ש כאשר ילדים עד גיל 12 נכנסים חינם + 15 דולר חניה לכל הסופ"ש האירוע בהחלט לא יקר כלל. תמיד אמרתי שזה אחד האירועים שהכי שווה וזול ללכת אליו עם הילדים.

החבר'ה באינדי אף פעם לא איכזבו והפיקו לקחים משנה לשנה וכל שנה העמידו אירוע שעלה על קודמו. יחד עם מסיבת הרחוב שארגנו בדאונטאון אינדיאנאפוליס – זו הייתה ה-מסיבה של הקיץ בחוף המזרחי. והיה שם הכל ולכל הגילאים, כאשר לילדים ימאהה ארגנה מסלול עפר בו הילדים יכולים לרכב על אופנועי החברה, מגיל שלוש עד שתיים עשרה, מתחם ענק עם מתנפחים ומשחקי מחשב ועוד ועוד. סימולטור ווילי לגדולים, רכיבות הדגמה של KTM במסלול ליד, המתחם של דוקאטי עם המסיבות שלו, תצוגות האופנה, הקפה האיטלקי, הסדנה ומה לא. כל הפעילויות האלו הן כמובן חינם ללא תשלום נוסף מה שנקרא אצל הישראלים הכל כלול. למי שרצה פסק זמן, יכל למצוא זאת במוזיאון המוטורי שנמצא במתחם.

אז תודה לך אינדי על כל השנים היפות הללו וגם על שעזרת לי לחבר את משפחתי לעולם הזה. מאז שחזרנו ילדי שואלים כל הזמן מתי נוסעים למירוץ נוסף. אז נכון שלאלו שאינם מכירים אותך כל העניין הוא לא ביג-דיל אבל אצלי תמיד תהיה לך שמורה פינה חמה בלב.

2 תגובות לשלום לך אינדיאנה שלי

  1. מישהו יכול להסביר לי למה האופנוע קשור בגלגל הקדמי? [ולא הבחורה??]

    • מוטי מוטי "ינוקא" גלברט // 24/09/2015 um 10:03 // הגב

      הבחורה לא בקטע של ס"מ. האופנוע כן. מאז ומעולם. כן רבתי!

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם