שישי-תרבות: תמי גורלי באוזן בר

צפוף באוזן 

לבושה בחולצה עם הדגיג האישי שלה ושהודפסה במיוחד לקראת ההרצאה, עלתה תמי גורלי לבמה במועדון האוזן-בר וסיפרה בליווי מצגת שקופיות לכל מי שהצטופף באולם, רכילות עסיסית ופרטים מוכמנים מעולם המוטו-ג'יפי ודמויותיו הססגוניות. האולם אכן היה צפוף: 130 איש נדחסו בו וההרצאה שתוכננה ל45 דקות נמשכה כמעט שעתיים. הקהל הצמא למידע ניצל עד תום את חלון השאלות שניתן לו.

תמי היא העיתונאית הישראלית היחידה שמצויה במסדרונות, במוסכים, בשטחי הכינוס ובחדרי ההלבשה של כוכבי המוטו ג'יפי. היא נפגשת איתם, היא משוחחת איתם ועם אנשי הצוות שלהם, מראיינת את מנהליהם, ספונסריהם ואמרגניהם, ומקשקשת חופשי עם אמותיהם המודאגות של הנערים הרוכבים. לאחר שנים נמצא שהסל שלה מלא בפריטי מידע רבים ומגוונים עד שלפעמים היא מצליחה להפתיע אפילו את עמיתיה העיתונאים האירופאים שנמצאים במסלולים ביבשת הרבה יותר ממה. גם עצם היותה אישה תורמת לפיות להפתח ולדבר, אין ספק.

שישי של תרבות מוטורית. מפגש חמים וכמעט משפחתי של רעים ושותפים לאותו תחביב, בחוץ ברחבה אופנועים, בפנים בירה, ועל הבמה מישהו שמספר לנו את הסודות הכמוסים של מאחורי הקלעים של השואו הגדול בספורט המוטורי העולמי.

היה טוב. כדאי להפוך את זה להרגל.

ספורט על הבר – מבט מהבמה / תמי גורלי

האמת, לא ידעתי למה לצפות, לא ידעתי מי יבוא, כמה יגיעו, ולא ידעתי מה יהיו התגובות. לא שחשבתי שיהיה משעמם, הלא לדעתי זה הספורט הנפלא בעולם ושיחה עליו זו אחת הדרכים הנהדרות ביותר לקבל את השבת, אבל בכל זאת, זה לא התא הקטן בערוץ 5 שאליו אני מגיעה בבגדי הנוחות וצעיפים גם בקיץ כי קר שם, או 'מגרש פתוח'  שבו יש לי את דבורה המאפרת המחוננת וצוות מגישים ועורכים מוכשר.

כרגיל התייצבתי מוקדם והכנתי והתכוננתי והתרגשתי וקצת חששתי, אבל ברגע שתקציר העונה הוקרן על המסך, עם הצלילים והקולות, הבטן שלי התהפכה מסיבה אחרת. תקראו לזה אהבה, תקראו לזה אדרנלין, הכל בסדר מבחינתי. דיברנו קצת על מי למה ואיך, על מה היה ומה הביא את ולנטינו רוסי לפעול כפי שפעל ולמה סטונר חוזר לדוקאטי ומה אני עושה במסלול ואיך הוא בנוי והיינו שם שעה יותר ממה שמתוכנן, יש עוד כל כך הרבה על מה לדבר ונהניתי מכל רגע.

תודה שבאתם, מקוה שנהניתם ונפגש בפעם הבאה.

(אוזן-בר – קינג ג'ורג' פינת שדרות בן ציון, ת"א)

shirt

 

shirt 2

תמונות: גיא אביגדור ואמנון גורלי

3 תגובות לשישי-תרבות: תמי גורלי באוזן בר

  1. תנו לנו עוד. אנחנו רוצים עוד!!

  2. rolling thunder // 13/12/2015 um 23:59 // הגב

    כן אבל למה לפרסם רק בדיעבד ???

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם