שוק הפשפשים של וטרמה, 2017

תמונות: רמי סגל

בטח מתישהו עלתה בכם התהיה האם ניתן לשער כמה גרוטאות מכניות נפלאות שאפשר אולי היה לשחזרן ולהחזיר להן נעורים מונחות למעצבה בחצרות אחוריות מלאות עשביה, או במחסנים טחובים סרוגים קורי עכביש, ואיש אינו יודע על קיומן –

אלו מכם שמשפצים וממחזרים אופנוע ישן והגיעו לצומת שבה צריך לשוטט בארמונו של דוד אי-ביי כדי להחלץ מפינת התקיעות שנקלעו לתוכה עקב חסרונו של קרבורטור / פנס / בולם / קוייל / בוודאי נאנחו לעצמם שלו רק היו יודעים באיזה בוידעם של איזה מוסכניק זקן זרוק החלק הנכסף שאיש כבר לא יגאלנו ממותו הוודאי –

כמה פעמים חלמנו שמישהו ייגש אלינו ויגיד: "שמע, יש לאיזה סוחר תל אביבי מרתף מלא אוצרות שהוא מת להפטר מהם, רוצה לקפוץ לשזוף מבט?" –

או לחילופין כמה פעמים נאנחנו: "יש לי טונות של ברזל אופנועים במחסן – איך אני נפטר מזה?!"

אם חלמתם וחשבתם את כל זאת, אתם בטח יודעים שיש בינינו אנשים שהם ציידי גרוטאות אשר למשמע רמז מאונפף לחצאין שקלטו אזנם הם מיד קופצים ורצים לקצווי ארץ לברר במה מדובר, ואפילו לא נרתעים ולא מתבאסים כשאומרים להם משפט כמו: "יש במכולה הזו הרבה זבל אבל חלק ממנו ימצא חן בעיניך, רק שאני לא פותח ונותן לך לברור… קנה את כל המכולה על עיוור או סע חזרה הביתה".

ובאירופה הנאורה מצאו פתרון לא רע: שוק פשפשים. ולא במדינה אחת כי אם בכמה, ולא פעם בשנה כי אם לפחות פעמיים. וככה זה קורה: העיריה מקצה שטח שנועד לירידים או הכי טוב – מסלול מירוצים אם יש בעיר, ואתה שוכר לך קוביה, מקים סככונת קטנה ומאולתרת למקרה שיירד גשם, שם ארגזים או פותח שולחן, מגלגל לשם את כל הג'אנק שיש לך בגראז', מתיישב רגל על רגל, לועס עוגיות וקורא עיתון, ושלושה ימים אנשים מסתכלים עליך ועל חפציך לסירוגין ומנסים להבין אם יש בנמצא משהו שחסר להם. אחרי כמה שנים טובות שהירידים האלה מתקיימים כולם כבר יודעים שלכל ברזל מחליד ומטופש יש כתובת, ולכל בורג – קונה.

רמי סגל היה כבר ביריד פשפשים כזה באיטליה במסלול אימולה ולפני שבועיים בווטרמה במנהיים שבגרמניה. הוא הקדיש לשוטטות הנפלאה הזו יום שלם והשתלח במצלמה בצרורות בלי לברור מטרות. "זה פשוט מאד – הוא מסביר – אם תעצור לבדוק כל דבר, לא תספיק כלום". את התקציר של מה שהוא ראה ב-10 שעות אתם יכולים לדפדף ב-5 דקות אבל פה ושם כדאי לעצור ולהתעמק בתמונות כי לחובבי גרוטאות יש פה מטמונים.

ב-2018 יהיו בגרמניה 2 ירידי פשפשים של וטרמה: הוקנהיים – 6-8 באפריל, ומנהיים – 12-14 באוקטובר. אם במקרה אתם בסביבה בזמנים הללו, אולי כדאי לשקול סטיה מהמסלול של מדריך התיירים שלכם.

8 תגובות לשוק הפשפשים של וטרמה, 2017

 1. פורנו שפשוט לא נגמר.
  יש שם אקזמפלרים שכל אחד מהם ראוי לכתבה בפני עצמו (נגיד הוונקל, או החייזר החום)
  ואם כולם כבר יודעים מה זה וונקל ורק אני מתלהב אז סליחה, נא להתעלם.

  • כתבה מיוחדת על החייזר החום – בסופ"ש!

   קסד – נייס!

   • תודה איש ושאלה – מה אנחנו רואים בתמונה השניה?
    זה דומה באופן מחשיד למנוע של חיפושיט רק עם שני צילינדרים, ידית ההילוכים תקועה כמה סנטים הלאה והסנדלים עם המשאבה שדוחפת אותם צמודים לתיבת ההילוכים.
    אין לי מושג זו גם תשובה סבבה P:

    • לא יודע אבל מברר

     • יותר דומה לדה שבו. אני צעיר מדי בשביל להכיר את השיט הזה. (לרות שנהגתי על וויזה כשהייתי נהג חדש)
      סליחה על הטירחה.

     • ינוקא // 30/10/2017 um 22:28 //

      נכון.
      עמעם בי זכרון ישן אבל לא הצלחתי להתניע אותו.
      דה-שבו איט איז.

 2. יופי של חשיפה.
  כבוד לטיילים בערימות הגרוטאות.
  חסרה לי התמונה של רמי מחייך כשמוצא חלקיי האסקי.

 3. חוג הפרופסורים // 31/10/2017 um 12:40 // הגב

  אופנוע עם מנוע של חיפושית?
  חפשו motorcycle von dutch

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם