רכיבת הג'נטלמנים המכובדים 2015

DGR - The distinguished gentleman's ride Tel Aviv 2015

מאת: ליאור שוורץ (מארגן המסע)

בשנים האחרונות אנו עדים לטרנד מעניין בעולם בכלל ובעולם הדו"ג בפרט. חזרה אחורה בזמן. רטרו ו-וינטאג' נהפכו למילים שכל אחד ואחת יודעים את משמעותן. חזרתם של קפה רייסרס, בוברס ושאר אופנועים קלאסיים של שנות ה-50, 60 ו-70, עם אינטרפטציות מודרניות ממגוון סדנאות בעולם, גורמות לנו להזיל ריר על מסך המחשב לא מעט שעות במהלך היום. הרוח המרעננת הביאה איתה אופנה מיוחדת שאינה נגמרת אך ורק באופנוע. ציוד רכיבה עם סטייל, לבוש ואפילו מוזיקה שמפלרטטת עם עולם האופנועים הקלאסיים שמייצג מרדנות מצד אחד ומסורתיות מצד אחר.

כל הנ"ל מתרכז מאז שנת 2012 לאירוע אחד ומיוחד שנחגג בכל העולם – רכיבת הג'נטלמנים המכובדים.

זה התחיל לפני 3 שנים כאשר בחור אוסטרלי נחמד בשם מארק ראה את דון דרייפר מהסדרה 'מאד מאן' כאשר הוא לבוש במיטב מחלצותיו ורכוב על אופנוע מצ'לס משנות ה-60. באותו רגע עלה רעיון ה-DGR: רכיבה לשם הכיף ולחגיגת הסטייל. רכובים על אופנועים קלאסיים ומקוסטמים יצאו מארק וחבורתו לסוג של סיבוב דאווין ברחבי העיר סידני (יחד עם חבורות מ-64 ערים ברחבי העולם שהתלהבו מהקונספט המגניב).

כעת, 3 שנים מאוחר יותר, האירוע הפך לכלל עולמי. בשנה שעברה השתתפו ברכיבה 257 ערים ב-58 מדינות כולל תל אביב!

כדי להפוך את האירוע מסתם סיבוב פוזה עירוני לאירוע עם משמעות, הציב מארק בשנה השניה  מטרה: לגייס כסף למלחמה בסרטן הערמונית. ואכן, מסכום של 277 אלף דולר שנתרמו בשנת 2012, עלתה התרומה וטיפסה ל-1.5 מיליון דולר שנתרמו בשנה שעברה (2014)  כאשר המטרה הייתה להתרים 'רק' מיליון דולר. השנה המטרה היא להגיע ל-3 מיליון דולר שילכו כולם למחקר ולמאבק בסרטן הערמונית.

כאמור, בשנה שעברה התקיימה הרכיבה הראשונה בתל אביב. מספר החברים שאירגנו את הרכיבה ציפו במקרה הטוב ל-10 רוכבים. הפתעה אדירה ציפתה להם כשלאירוע התייצבו כ-70 רוכבים על מגוון רחב של אופנועים, בלבוש שלא יבייש אף ג'נטלמן.

השנה, ברצון להפוך את האירוע למסורת, תתקיים הרכיבה ביום שישי, ה-25 לספטמבר בשעה 11:00. הרכיבה תערך בתל אביב ומעבר למטרה החשובה שלשמה נתכנס, נוכל גם להראות שדו"ג לא חייב להיות בהכרח שליח מופרע על קטנוע. האירוע יחל בתל ברוך (ליד מלון מנדרין, שם ניפגש כבר ב-10:00) ויסתיים בפאב הפיצ'רס שבמתחם נגה.

הרכיבה עצמה פתוחה לכל הרוכבים אך כמובן שישנה עדיפות לאופנועים מיוחדים – קלאסיים, קפה רייסרים, בוברים, סקראמבלרים, טראקרים, רטרו וכד'.

הלבוש – חליפות, וסטים, שלייקס, עניבות ופפיונים. בקיצור קלאסי כמו שג'נטלמן צריך להיראות!

השנה יינתן דגש על הלבוש מכיוון שזהו חלק מהותי מהרכיבה. הרכיבה תהיה איטית ומסודרת כך שניתן לעשותה ללא מיגונים מיוחדים (קסדות חובה, כן?)

 

וידאו הארוע בשנה שעברה

האיוונט בפייסבוק

אלבום תמונות משנה שעברה 

קישור לדף הרכיבה באתר העולמי של DGR שכדאי להירשם אליו ורק דרכו ניתן לתרום

 

 

7 תגובות לרכיבת הג'נטלמנים המכובדים 2015

 1. להזכיר שהמטרה כוללת גיוס כספים למען מאבק בסרטן – אני מחפש ספונסורים (נדיבים ורגילים…) https://www.gentlemansride.com/rider/asherinisraland

 2. עובדות החיים // 14/09/2015 um 13:41 // הגב

  לארגונים כגון אלה התורמים הכבדים הם בדרך כלל עבריינים שמבקשים להלבין כסף. העומדים בראש הארגונים האלה עושים עצמם תמימים(אחרת לו היו נבחרים לתפקיד), ומקבלים משכורות של מאות אלפי שקלים ב-ח-ו-ד-ש! (כדמי שתיקה או בחזקת מינוי למקורבים מעולם הפשע). אז שאני אתרום שקל? אין מצב!!! כיוון שהאירוע עצמו שיערך בת"א מסתמן כאירוע עממי ללא חסויות של היבואנים המובילים והגנבים, וההזמנה שלכם היא לכל רוכב בתנאי לבוש מתאימים (ג'נטלמן), היוזמה עשויה להוביל למסורת ישראלית נפלאה. לדעתי צריך להתנתק מאירוע האם שבאוסטרליה.

  • צ'מע – אתה חי בסרט קשה, אה? אבל אפשר להבין אותך. המדינה רודפת אותך כל הזמן עם הסוכנים החשאים האלו שמתחזים לפקידים בבנק ולקופאית בסופר…

   • הסרט שלי מצויין אחל'ה מדינה. יש גיל שממנו והלאה דווקא מי שלא רואה את עובודת החיים כפשוטם, וגם מחייך, הוא זה שנמצא בסרט, אפילו יש לזה שם "אינפנטיל", מה שלא ממש תורם לאיכות חיים, צא מזה. מה שכתבתי הוא מהמפורסמות בעולם הVIP, בעידן התקשורת החופשית מידע כזה הופך לנחלת הכלל.

  • ליאור שוורץ // 15/09/2015 um 14:16 // הגב

   אתה אמיתי?

  • אתה כתבת: "כיוון שהאירוע עצמו שיערך בת"א מסתמן כאירוע עממי ללא חסויות של היבואנים המובילים והגנבים" חומר למחשבה – הספונסוור של האירוע הוא טריומף אבל אין טריומף בארץ סוף סיפור. אני לא רואה לנכון שיבואן אחר יחטוף אירוע שבחסות מישהוא אחר…

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם