קלאסיקה קולנועית דו גלגלית מצרפת

לא צריך לנשום אדי בנזין ולהסניף אבקת רפידות בלם, כדי ליהנות מהפתיח של הסרט Taxi  הצרפתי. כל חובב מוטוריקה מתחיל ייהנה ממנו כראוי, וזו סיבה מספיק טובה להעלותו כאן למען המורשת.

הסרט, שיצא לאקרנים בשנת 1998 כמו גם ממשיכו – Taxi 2 שיצא ב-2000, נחרש קדימה ואחורה על ידי החברים בקבוצת הרכיבה שלי דאז, עד כי זכרנו חלקים גדולים ממנו בע"פ. ידענו לדקלם חלקים גדולים ממנו, כשהצלחנו לא להיקרע מצחוק, בתזמון, במבטא ובהגייה הנכונה, וזה סרט צרפתי, כן?!

שני הסרטים הללו, מהווים חלק מסדרה בת 4 סרטים (לא אהבנו את השניים האחרונים), נחשבת עד היום לרווחית ביותר שהופקה אי פעם בצרפת. עד היום נרשמו לזכותה הכנסות בסך 200 מיליון דולרים (כך, ע"פ ויקיפדיה).

בכל אופן, לוק בסון, התסריטאי שכתב את כל הסרט כולו ב-30 ימים, הצליח לגעת לנו בכמה נקודות רגישות ב-2 הסרטים, אבל הפתיח לסרט הראשון היה הקרס עם הפיתיון שתפס אותנו היטב.

מומלץ מאוד לחפש ולצפות בסרט המלא, עם תרגום לעברית כמובן…

 

 

2 תגובות לקלאסיקה קולנועית דו גלגלית מצרפת

  1. Motomaniaca // 20/08/2016 um 21:37 // הגב

    הקטע הזה מעלה בי חיוך כל פעם מחדש ומזכיר לי את ימי הובלת הפיצה שלי… כשהיינו מתחרים בינינו וצריכים ליישר את הפיצה בחדר המדרגות של הלקוח כי עד שהיינו מגיעים הפיצה נראתה יותר כמו בלינצ'ס מגולגל. אך… הזכרונות!

  2. חחחחח חמוד !

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם