סרט דקאר: מעבר לעוצמה (V)

לא ברור למה דוקא שנת 1999 נפחה אמביציה עצומה בספורטאים המוטוריים שלנו, אך לראשונה, חדורים ברוח קרב מתנחשלת, יצאו 8 ישראלים ולקחו חלק בתחרות הדקאר האפריקאית. מאז ועד לראלים היוונים של השנים האחרונות לא קמה התארגנות משותפת של משלחת רבת משתתפים כזו מממלכת יהודה המתחדשת.

3 שנים עברו מאז פתח אביב קדשאי את שער הדקאר, ורכוב על קאוואסאקי הגיע לאגם השושנים בסנגל, ועכשיו הוא בדק את יכולתו עם טויוטה כשהלל סגל בכסא הנווט. רכב ישראלי נוסף היה של ניר ברקת, היום ראש עיריית ירושלים ואז איש עסקים מצליח, עם אורי שחף  – ג'יפ פג'רו. על אופנועים –  רז הימן ונדב לוגסי והצטרפו אליהם 2 ישראלים שחיים בחו"ל: פטריק לוי ודוד אבוקיה. מתוך השמונה זכו חמישה לעלות על הפודיום בדקאר לחופי האוקיינוס האטלנטי. הצוות של ניר ברקת לא הצליח לסיים וכן דוד אבוקיה.

בראיה היסטורית היה להם את החוש לסגור תיעוד עם "רשת", זכיינית ערוץ 2, ושימי ויסקובסקי הפיק סרט מרשים. הרי הוא לפניכם. מוזמנים להתרגש.

מעבר לעוצמה – פרק 1:

 

מעבר לעוצמה – פרק 2:

 

מעבר לעוצמה – פרק 3:

 

מעבר לעוצמה – פרק 4:

 

dakar-99

חצי ממשלחת 99' – מימין לשמאל: הלל סגל, אביב קדשאי, נדב לוגסי, רז הימן

6 תגובות לסרט דקאר: מעבר לעוצמה (V)

 1. ויהי בימי אנטיוכוס (כדקאדותיים קודם זמננו)
  ויצאו הישראלים מטרמינל 1, ויסעו ויחנו ויסעו ויסעו ויחנו ויסעו ויסעו ויסעו ולא ינומו עד יגיעו לפאתי דקאר על כן קרוי שמו הדקאר.
  וילינו זקני העם על כי לא הותירו את פאריז במראותיהם (על כן היה קרוי שמו פאריז-דקאר) וילינו הדרקדקים כי לא עשו ולו סטייג' דאווין אחד באירופה לפני ביאתם לארץ כוש.
  וינגנו ויזמרו עיתונאי ערוץ שתים את מוזיקת העולם הניו אייג'ת הפופולארית ברקע.
  וישור העולל קסד בפילוני המלחמה האימתניים ויפתח פיקסציה לדושימושים עוטי שמלות פיירינג.

  כה היה בדברי הימים ההם.

 2. גברים אחד אחד..
  גם הבחורים שלא סיימו.
  נראה פשוט מטורף, קשה, סזיפי ומפרך..
  אני נתקע ליד הבית עם פנצ'ר אני מקלל את כל העולם..
  כל הכבוד לחבר'ה האלה, גאווה לארץ.

  • הרוכבים מטעם עצמם צריכים אחרי כל יום רכיבה לטפל לבדם באופנוע, להכין לבד את כל המנהלות למחר ואם במקרה נשאר קצת זמן להניח ראש על איזו אבן.

   אגב, האיזכור שלך את סיזיפוס שגוי.

 3. אתגר לגוף ולנפש,כל הכבוד לבחורים הללו.

 4. למה היום לא יוצאים יותר? אחד כמו יוני לוי למשל… אני שואל מבורות אני באמת לא בקיא בעניין אבל מהידע המוגבל שלי יש הרבה רוכבים עצמאיים בראלי הזה.

  • מבחינת סיבולת זה לא מתאים לכל אחד, מן הסתם.

   אבל דוקא השנה כן יוצא ישראלי לעשות את המסלול הזה שהיום נקרא "אקו אפריקה".

   קוראים לו גב סלע.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם