סקראם אפריקה

g fs

אחת האימרות הנפוצות על האופנועים והאופנוענים של פעם, היא ש"האופנועים היו מברזל, אבל הרוכבים מפלדה", ואם מישהו מכם רוצה לחוות את הרוח שנשבה באותם ימים הריהו הוא מוזמן להצטרף להרפתקה המתקראת סקראם אפריקה או בתרגום חופשי – עוף על אפריקה.

אופנת הקפה רייסרס והסקרמבלרים שנבנים בשנים האחרונות תחת כל ליפט רענן, הביאו גם את היצרנים לייצר סקרמבלרים עם יכולת שטח מוגבלת כזו או אחרת, נאמנים מעט לרוח הסקרמבלרים 'ההם', של אז, בשנות השבעים. על גל הנוסטלגיה הזה בדיוק, הקימה חברת "בספוק" הקטלונית טיול שטח מאתגר במיוחד לסקרמבלרים, המזכיר את אותם רוכבים מפלדה של אז, או במילים של החברה עצמה, "בואו לטיול שטח מאתגר של 2000 (!!!) ק"מ, כולם בשטח החולי והחם של מרוקו, עם כל כלי שתרצו כל עוד הוא סקרמבלר". אתר החברה גם מציין שזה אינו מסע רגיל או פשוט, אלא "אתגר של התגברות על קושי, הרפתקה ורעות לרוכבים נוסטלגיים".

כמי שהם בהחלט 'רוכבים נוסטלגיים' כאן בדו"גיגים, נתכסו עינינו בדוק מצועף של דמעה נסתרת. לפחות של שניים מאיתנו למען האמת (שלי, לא ממש, שניים אחרים יותר בעניין), אבל בכל מקרה, הרעיון של לקחת סקרמבלרים, גם כאלה בני 30 שנה, למסע אתגרי בשטח החולי של מרוקו שמזכיר את הראלים הגדולים של פאריז דאקאר באפריקה, נשמע אתגר רציני בהחלט לרוכבים עזי הנפש ובעלי היד החזקה שבינינו.

המסע עצמו מתקיים כבר שבע שנים. תוואי הקרקע והטמפרטורה משתנים, כשהמשתתפים מעידים שבקטעי הפלאטו הישרים אפשר לראות גם 100 ק"מ קדימה. המסע משופע בקטעי חול רך לרוב, ובקטעים ההרריים ישנם איזורי סלעים גדולים. גם הטמפרטורה אינה אחידה, ונעה סביב 36 מעלות, אך בקטעים ההרריים יורדת הטמפרטורה לכ-7 מעלות, כך שהמעוניינים, צריכים להצטייד גם בביגוד חם.

יאללה, מורעלים – תתניעו את החלומות מחדש – SCRAM AFRICA!

תמונות: גץ גפרט

 

 

2 תגובות לסקראם אפריקה

  1. … ולדעת שמסתובבים ביננו אנשים שעשו את זה לא במסגרת טיול שנתי 🙂
    (כטיול לבד או במסגרת ראלי שקר כלשהו)

  2. דוגיגאי מתחיל // 22/10/2017 um 21:21 // הגב

    א"א לראות 100 ק"מ קדימה, אלא אם כדור הארץ שטוח 🙂

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם