משקפ-ופר

מאת: גיא רדר

משקפופר – כינוי גנאי לאדם המרכיב משקפיים (ויקיפדיה)

*   *   *

ינוקא:

כבר מזמן רציתי לכתוב משהו על לי און. לא אבוש להודות שאני אוהב את האיש כי הוא נעים, מנומס ומאיר פנים. לפלא בעיניי איך התגלגל להיות יצרן משקפיים. תמיד חשבתי שאופטיקניות היא התגלגלות תורשתית ביסודה, וכל האופטיקאים לגילגוליהם השונים נולדים לשושלות אצילות של מלטשי עדשות מדורי דורות.

בתוצרת המעניינת של לי און חלף נתקלתי לפני 5 שנים והוכיתי בסנוורים. כלומר, הממו אותי שתי עובדות: האחת – שבחורצ'יק צעיר מייצר בארץ משקפי אבק, השניה – שהמוצר היה עשוי ומוגמר לעילא. מאז חלפו 5 שנים והוא רק השתפר. ואני עדיין – לא אבוש להודות – מאוהב.

אז מתוך עצלנות גרידא התעכבתי ולא כתבתי, והנה פתאום בא גיא רדר ואמר שהוא רכב עם זה, וזה נהדר, ובא לו לכתוב על זה, ואם מתאים לנו להעלות כתבה כזו בדו"גיגים. ומיד אמרתי תכתוב ונפרסם למרות שאין לנו מדור צרכנות באתר, ואם יאשימו אותי שאני מוטה והכתבה הזו לא אובייקטיבית, אז אקפוץ בשמחה ואודה שאכן ואכן, ואני שמח לקדם ולדחוף את לי און ומוצריו, והלוואי שיצליח וישגא ויתרומם ויעפיל ואינשאללה אפילו יראה ברכה בעמלו ויתעשר.

ועכשיו נעביר את המקלדת לגיא רדר.

*   *   *

אם אינני טועה הפעם הראשונה שנתקלתי במשקפיים הייתה בגיל 14 עקב טענת המורה שאינני מרוכז בשיעורים. יום אחרי ואני מגיע חבוש במשקפיים חדשות לבית הספר, מאותו יום ראיתי ברור, כמובן שלא הייתה למשקפיים שום השפעה לגבי היותי לא מרוכז בשיעורים…

לרוכבים ממושקפים יש אתגר נוסף על האתגר שברכיבה על דו-גלגלי. זה נשמע פשוט אבל רק מי שחווה את קללת המשקפיים מבין על מה אני מדבר: הכוונה היא פשוט לראות מבעד לעדשות. בעבר הלא רחוק רוכבי השטח והכביש היו צריכים להתמודד עם שלוש עדשות שקופות "לכאורה" בשביל לצלוח את האתגר הפשוט של ראיה חדה. משקפי שמש, משקפיים אופטיים, או קליפון היושב צמוד למשקפי השמש – להלן ההתקן האופטי – ומשקפי אבק או משקף הקסדה בהתאם לשימוש בכביש או בשטח. שלושה סטים של עדשות שהיו מתכסות זיעה ואבק בקיץ ואדים או רסיסי גשם בחורף, התוצאה של כל הסרבול זה היא ראיה חלקית במקרה הטוב ועד ניחוש מושכל במקרים מסוימים להיכן השביל/כביש הולכים, בעיקר בימים קרים וגשומים.

 

 

את מוצרי X-ON כבר מכיר רובו של ציבור הרוכבים, כמדומני. התקציר מדבר על משקפי אבק ומשקפי שמש, כאשר הפיתוח הוא מקומי ועל כל מוצר מוטבע או מצויר מגן-דוד. המוצרים מתאפיינים בחשיבה מקורית המייחדת אותם ממוצרים מקבילים, הם מאווררים היטב, העדשות הפלסטיות מתפרקות ומורכבות בקלות, והמוצר מרגיש איכותי מאד. בטווח הארוך הן צוברות בלאי מועט מאד וסביר מאד.

המוצרים אותם קבלתי לבדיקה כללו את משקפי האבק Goggles Wide עם משקף שקוף בעל אפשרות לפירוק והרכבה מהירים והתאמה מובנית לחבישה על גבי משקפיים, ואת משקפי השמש Classic Ace כאשר העדשות יוצרו במיוחד עבור המספר המתאים לפי הגדרת האופטומטריסט.

היתרון במערכת משקף אבק/משקפיים זו הוא ברור. ראשית המשקפיים הנם אופטיים ומותאמים לרוכב ולכן אין יותר צורך במשקפי שמש והתקן אופטי. משקפי האבק, מעצם היותם מתאימים גם לסקי, כוללים עדשה כפולה ולכן עמידים להצטברות אדים באופן מושלם. בנוסף ובשל המבנה הבועתי של המשקף חוויתי שדה ראייה מושלם דבר שתרם לבטיחות הרכיבה. המשקף ניתן להחלפה בקלות, אם כי אציין שלסחוב משקף חליפי זו מטלה מעט מסורבלת בשל מבנה המשקף. העדפתי את הפתרון של משקף שקוף עם משקפי שמש אופטיים ובמידת הצורך ועם ירידת הערב החלפת המשקפיים לשקופים ללא התעסקות עם המשקף.

רכיבת הכביש ורכיבת השטח בטוחות יותר משמעותית עם השימוש במוצרי x-on. ברכיבת הכביש במהלך היום, עם משקפי השמש, צמצום מספר העדשות במחצית הפחית את אפקט הסנוור וכמובן את הצטברות האדים בימים קרים. ברכיבת השטח המשקף המשובח תרם הן לראיה נטולת אדים והן למניעת הצטברות הזיעה כמעט לחלוטין. כמו כן אותו שדה ראיה שגדל ומשקפי השמש האופטיים הרחיבו את מעטפת הבטיחות שלנו כרוכבים. אציין כי המשקף כמובן מומלץ גם לכאלו שאינם חובשים משקפיים.

אין ספק שהחבר ליאון מ-X-ON ממשיך לשכלל ולתת מענה למגוון רחב של רוכבים. המגן-דוד על המסגרת כלול בחבילה.

מחירים/קישורים:

אתר היצרן

משקפי Classic Ace מחיר – 229 ש"ח , ללא עדשות – 150 ₪, עדשות אופטיות בהתאם למרשם – החל מ 170 ₪ – לדף המוצר באתר

משקפי אבק Goggles Wide כולל 2 עדשות הניתנות לבחירה – צבעוני/כתום/שקוף – 320 ש"ח – לדף המוצר באתר

5 תגובות למשקפ-ופר

 1. לי און // 01/01/2020 um 23:34 // הגב

  You left me speechless
  תודה רבה. הכל בא מאהבה

 2. סליחה, אבל בתמונות אני רואה את המותג No X
  ומגן דוד.. אדום ?!

 3. מעוניינים בפרטים

 4. לי און // 14/01/2020 um 17:09 // הגב

  לפרטים על המוצר ניתן לפנות בנייד ל 052-3699080 לי און

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם