מקס מקס עובר גהינום בנבדה

הקדמה (מאת: ינוקא)

לפני חודשיים אני מקבל הודעת ווטס-אפ מיורם לביא: "אדם קם בבוקר ומזנק למרוץ, מזנק היטב ואפילו מחזיק הובלה לכמה זמן, ואז – כאבים בחזה. מפה לשם אמבולנס ובית חולים ובדיקות. עכשיו בתור לצינתור".

יצא מזה. "פתחו 2 סתימות" – הודיע לי בהודעה נוספת למחרת. יצא בזול אבל עם אזהרת מסע.

יורם לביא המכונה "מקס-מקס" הוא ישראלי החי במקסיקו, אופנוען אקסטרים בתחום האנדורו והטריאל שמאחוריו עשרות תחרויות בינלאומיות על גב אופנועי שטח מכל הסוגים. הוא גם כבר לא ילד.

סתימות בעורקים, כאבי לב, צינתורים, אללה, דוניא, ונעליים… את המנגינה לא מפסיקים. עברו חודשיים ויורם שוב מתערבל עם הסלעים בטירוף שלו, והפעם בנבדה.

הנה כך:

מירוץ אקסטרים מספר 2 השנה (מתוך 4 או 5) – אי-אר-סי אנדורו פסט בספארקס, נבדה.

10  שעות נסיעה לכל כיוון, מסלול של 7 מייל "בלבד" שאותו היינו צריכים לעשות כמה שיותר פעמים כשהשערים נסגרים אחרי שעתיים וחצי מקסימום.

גהינום מהרגע הראשון ועד הרגע האחרון ממש כי סחבאק סיים את המסלול דקה לפני זמן הגג. סלעים, עליות תלולות בטירוף, חול, דרדרת, ירידות אימה, צוקים שגורמים לך להרהר רגע כמה שווים החיים שלך… כיף טהור!

קודי עשה 5 הקפות, עוד שני "פרו" עשו 3 הקפות, עוד כמה – 2 הקפות, וכל שאר שדה החובבים הקפה אחת בלבד.

את נשמתי נתתי כדי לסיים בזמן תוך כדי בדיקת יכולת אישית ברמה של "תמות נפשי עם פלשתים" או "הכל סבבה". לשמחתי החלק של "תמות" לא עבד, אבל כן הצלחתי באפיסת כוחות להחליק על אחד הסלעים האחרונים, ליפול על צידי ולשבור (שוב) צלע… אולי אני כבר זקן מדי בשביל החרא הזה???

עדיין, מיקום של 37 מתוך 80 מתחרים. אכן, 43 מתחרים לא הצליחו לסיים בכלל את המירוץ. שווה את הכאב ואת חוסר היכולת לצחוק ולהתעטש בשבועות הקרובים.

וגם 20 שעות נסיעה.

יאללה, עוד 5 שבועות, צלע שבורה או לא, זקן מדי או לא – לאסט דוג סטנדינג בגלן הלן, קליפורניה, (ושבועיים אחרי זה, סטיקס אנד סטנס, סילבר מאונטיין צ'לנג' באידהו).

המרוץ בנבדה – תקציר והמחשה

גם הגדולים עושים סבלות: קודי ווב סוחב את האופנוע במעלה הסלעים

מראות ממחוזות התשישות: קורס באפס כוחות לאחר 23 שעות מרוץ בבאחה המקסיקנית. 2 צלעות כבר היו שבורות מהשעה השלישית. צילום: טל זוהר (וגם תמונת ראש העמוד)

6 תגובות למקס מקס עובר גהינום בנבדה

 1. doron cohen // 13/05/2019 um 12:58 // הגב

  נכון שזה כייף לכבוש דרכים בתוליות אשר מאופיים מביאות אותך לקריאת תיגר על חוקי הטבע ומאתגרות אותך ואת הדו"ג שלך . אבל למה למה מה קשור שעון זמן לזווית היחסית לקרקע לגרביטציה ובכלל לנוף קחו רטלין וכל השאר יבוא לבד ת ה נ ו . \doron

  • אם ניקח ריטלין לא נשבור צלעות,
   ואז מי יאמין לנו שהתאמצנו?

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) // 15/05/2019 um 19:21 // הגב

  MexMex הוא אחד מאבות המזון.
  טרם הספיקותי להכיר. עוד בתפוז.
  בפולגז הוא ענה לי בסובלנות אין קץ – "לא טיובלס! אני דיברתי על טיובליס. מפגר"
  וזה בערך האינטרפייס שהיה לי איתו עד כה.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם