מעוז צור

מאת: יורם לביא

קשה לתאר במילים. אין לי את אוצר המילים הדרוש ואינני מאיר שליו וגם לא ינוקא, אבל אנסה בכל זאת.

מאז 2011 לא רכבתי על מרובע פעימות גדול. לא סיבוב פה או שם, אלא רכיבה ממש. כזאת שלא סתם נוגעת ומתחנפת אלא נותנת בגז, מתעללת ובוחנת את הגבולות, של האדם ושל המכונה, משהו שעושים אך ורק על האופנוע הפרטי שלך ולא על סיבוב מושאל מחבר. ב2011 נפרדתי מההוסברג 570 שהיה חבר נאמן במשך תקופה ארוכה, כולל ביצוע משותף ומאוד מוצלח של הסיקס דייז במקסיקו. בעיקר זכרונות טובים יש לי מהאופנוע הזה.

היום הוצאתי למרעה את הקטמ 500 החדש, שנקנה במטרה להתחרות במירוצי מדבר, בינהם וגאס-רינו המפורסם והבאחה 500, כאשר גולת הכותרת לקראת סוף השנה יהייה הבאחה 1000, ברכיבת סולו (ללא חברי קבוצה מתחלפים) לאורך כל המירוץ, כשהשנה הוא ירוץ לאורך לא פחות מ1300 מייל, או 2000 ק"מ, או זוג ימי דאקר. ברצף.

ברשותכם נחזור למכונה ופה אני נשאר קצת חסר מילים. אבל מפלצת, כביר, ענק, יורק אש, אשמדאי, אדיר, אטומי, גרנדיוזי, עצום, מונומנטלי…נו הבנתם את הפרנציפ של מה שאני מנסה לתאר פה.

זה לא שהוא לא מעודן חס וחלילה. אתה מתיישב בניחותא, מנענע ימינה ושמאלה, מושך, דוחף ואוחז והכל מרגיש נורמלי. לחיצה על הסטרטר והמנוע מהדהד לו בסל"ד סרק יציב ונינוח והעולם מסתובב כהרגלו. קליק לראשון ושחרור המצמד ועדיין, הכל סבבה. האצה בקטנה, החלפה להילוך שני, לשלישי ושוב, פשוט עגול, נעים ורגוע.

ואז, כמעט בהסח הדעת כאשר התנאים נראים לך נכונים (וראה הוזהרת – הם לא נכונים גם אם אתה מוכן להישבע בחיי סבתך שהם כאלו) אתה נותן מלוא החופן גז

באותו הרגע כשהמצערת נפתחה במלואה בהילוך שלישי, האופנוע מפסיק להתקדם באחת ובמקום זה מתחיל לסובב את  כדור הארץ  בציר אחר, במקביל לציר האופנוע – בחיי ככה זה מרגיש.

בהרף עין החתלתול הנעים והעדין שעד עכשיו רכבתי עליו שינה את אופיו לנמר שואג, והקצב שבו הוא צובר מהירות משול לטיל מונחה שננעל על המטרה ואין מילים – זה פשוט מהפנט. הסח הדעת ממשיך כאשר אוטומטית העברתי להילוך רביעי ושוב נתתי גז ושוב התחילה כל התאוצה המטורללת הזאת מחדש. אם אתה אמיץ מספיק או טיפש גמור, אתה תשאיר את המצערת במצבה הפתוח עד למנתק ההצתה ותעביר כך גם להילוך חמישי ושישי. חזיז ורעם, זה בערך מה שנשאר לי להגיד על מכונת העל הזו. ולכן אקרא לו מעוז. מעוז צור בפגישות רשמיות

מכירים מישהו שיש לו כזה? אם לא אז תתבייתו על יום הדגמות של היבואן, גם הסקי 501 הולך כמובן – ותשנוררו סיבוב, תעשו לעצמכם טובה.

נשבע לכם שקנה המידה שלכם, מה חזק ומה מהיר, ישתנה באותו הסיבוב – רק חכו לתנאים הנכונים ותנו גז בהילוך שלישי ומעלה – הרבה גז. לי, ה300 מרגיש פתאום אנמי קצת, שלא לדבר על קטנטן ועם התנהגות של אופניים. ככה השתנה לי קנה המידה. מכונה פנומנאלית.

 

5 תגובות למעוז צור

 1. מה שעשית עכשיו זה לפזר הרואין על השביל המרכזי של מכון הגמילה הכי מפורסם במזרח התיכון

 2. אתה לא מאיר שליו וגם לא ינוקא אבל יש לך את זה…..
  בהצלחה

  • כבד הלשון הגיי יהודה יצא פעם בראפ "אני רוצה גם"
   https://www.youtube.com/watch?v=HUVaWtpcSUU

   אז גם אני רוצה קטום
   640 אדוונצ'ר או 690 ארנדורו
   זה כמעט בתקציב (יד2) ובצבע הכן נכון* כך אמרו לי בשכונה ובמיוחד התרנגול של הבני…יהודה.

   רמי, כל אחד וחבילת חוק הפיצוי שלו כך שלא צריך להיות כמו שליו וינוקא.
   אני במקסימום אקנה לי בקופונים דרוזי דנד"ש ואחלום שאני יושב על CRF450 דקאר.
   זה. או שהXT יקח אותי בפסח למחוזות שלא חלמתי עליהם.
   מה שיבוא קודם.

   * "אמרו לו, שיהיה כבר מעשי רמזו לו, שיתבגר …"

 3. נראה מצויין הכתום הזה
  גם הצלחת להעביר את המסר לא רע בכלל
  עליך אומרים ״ אין חכם כבעל נסיון ״

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם