מישהו ראה את איאנונה?

פצוע קשה?

רוכב דוקאטי החתום על הניצחון הראשון של דוקאטי מאז עידן סטונר, נעלם. טוב, אז הוא לא בדיוק נעלם אבל הוא גם לא בדיוק נוכח.

הכל כבר התחיל בארגנטינה כשהוא הוציא את בן קבוצתו (דוביציוזו) והמשיך על המסלול ומחוצה לו כשלבסוף דוקאטי מחליטים לקרוע את החוזה שהציעו לו ובחרו בדוביציוזו. מאז, מי שנחתך מהקבוצה כי הוא לא 'טים פלייר', שבר את כל הכלים. איאנונה נעלב.

הוא לא בוחל בכל אמצעי להעביר ביקורת. על הקבוצה ועל דוביציוזו (אפילו כשניצח), וזרק לאוויר הצהרה "הנה עכשיו אני בספרי ההיסטוריה שלהם אם הם רוצים או לא". אז הוא יהיה בספרי ההיסטוריה אבל יכול להיות שכמו ולנטינו, למוזיאון של דוקאטי הוא לא ייכנס.

למרוץ הביתי במיזאנו איאנונה הגיע דרוך. הוא רצה ניצחון, מאד, אך הסופ"ש נגדע עם ההתרסקות שלו כבר בתחילת יום האימונים הראשון. הוא ספג פציעה בגב חולייה 'טי 3', פציעה לא פשוטה. אחרי דיונים עם הרופאים במסלול ובבית החולים הסמוך למסלול, הוחלט לא לאפשר לו לרכוב. איאנונה המאוכזב הלך הביתה ולא נשאר למפגשים עם אוהדים או לתמוך בקבוצה. התירוץ היה לנוח.

אבל הוא לא בדיוק נח.

משחקי ציוצים

שבועיים אח"כ הוא הגיע למסלול אראגון, ספרד, קיבל אישור לרכוב אך לא צלח יותר ממספר הקפות. "הכאב רב מדי" – אמר והתקפל הביתה. דוקאטי תמכו, עמדו מאחוריו והחליפו אותו ישר. לא משחקים עם פציעות גב. העניין הוא שאיאנונה כן שיחק, הוא לא נשאר בבית, במיטה, אלא נסע לביתו באיביזה, עשה כתובת קעקע חדשה, נסע לחופש עם זוגתו שתחייה (נערת זוהר איטלקייה, מריה בלן רודריגז) הכל חוץ מלנוח, כשפציעה כזו דורשת 25 ימי מנוחה (עד כה עברו כ-40 ימים).

איאנונה ידע היטב איזה אתגר עומד מולו. 3 מרוצים רצופים ביפן, אוסטרליה ומלזיה, מסלולים שיש בהם לו ולדוקאטי פוטנציאל רב. אך רגע לפני ההמראה ליפן יוצאת הידיעה שמספר 29 לא יגיע. איאנונה בעצת רופאו הפרטי החליט שהסיכון רב מדי ועם זה הרי אי אפשר להתווכח. זהו רופא שאינו מקושר לקבוצה, וההחלטה הזו קצת הפתיעה אותם. מיקלה פירו, המחליף הקבוע ורוכב הניסויים של דוקאטי היה עסוק בטסט בוולנסיה, אז הם הטיסו את רוכב דוקאטי בסופרבייק האוסטרלי, מייק ג'יימס, והושיבו אותו על הדוקאטי של הקטור ברברה בקבוצת אבינטייה. הם אפילו הטיסו בנפרד חליפה שנתפרה במיוחד בכדי שברברה שהחליף את איאנונה יראה ייצוגי. איאנונה הבטיח שיבוא לאוסטרליה ושיחרר פואמות אהבה לאופנוע שלו בפייסבוק.

אך איאנונה לא בא. את הימים שלו בבית בזמן שהקבוצה ביפן הוא העביר במדיה החברתית, מעלה תמונות, עושה 'רי טוויטים' לכל מיני ציוצים שיורדים על דוביציוזו ונותן לסוכן שלו להגן עליו בפאדוק. בהמשך הוא הודיע שגם לאוסטרליה הוא לא מגיע. ברברה ימשיך להחליף אותו (והאוסטרלי הצעיר ימשיך להחליף את ברברה).

ai-dovi

מתלכלך על דוביציוזו בטוויטר

דוקאטי פאסה

האם איאנונה במצב רפואי שלא מאפשר לו לרכב? – קשה לדעת, אבל משהו מריח לא טוב. אם הוא היה ממשיך בדוקאטי, אין לי ספק שהוא כבר היה חוזר. איאנונה יודע שהקבוצה לא יכולה להכריח אותו אם האישיו זו בעיה בריאותית. האם זה מפתיע? – לא ממש. איאנונה אוהב את החיים הטובים. לא נח מספיק כשצריך מצד אחד ומצד שני לפעמים מתנהג כמו ילד שלקחו לו את הצעצוע. למרות שהוא עדיין מקדם את הדוקאטי סקרמבלר שיש לו (חלק מהחוזה).

האמת היא שהיצרן האיטלקי לא מעניין אותו יותר. הוא רוצה להתחיל בריא את עונת הטסטים עם סוזוקי ומה שקורה בדוקאטי לא בראש מעיניו בלשון המעטה… גם בטסט שהיה במיזאנו עוד לפני הפציעה הוא לא ממש התעניין או עקב. ע"פ דיווחים של חברי צוות שהיו במקום, את רוב הטסט הוא בילה ב'פייס טיים' עם רודריגז למורת רוחם של אנשי הקבוצה. הטסט אגב, היה לשיפורים להמשך העונה ולא ל-2017.

האם נראה את איאנונה לפני תום העונה? – לא ברור. הסוכן שלו טוען שכן, דוקאטי לא אומרים דבר ואיאנונה ממשיך לומר שהוא מתגעגע…

תרגום פוסט שהועלה לפני הסבב ביפן:

ai-01

"במסלול חיי חוויתי הרבה רגשות, מפחד ועד לשמחה, מכאב לאושר, אך מעולם לא הרגשתי כך, כמו נשר עם כנפיים קשורות! כמו אריה בכלוב!

אני מורגל מאז ומתמיד להילחם על כל דבר, להסתכן, לקחת החלטות. אך כעת הכל שונה. כעת אני לא יכול לעשות דבר מלבד לחכות וזה שובר לי את הלב!

אני מתגעגע להרגלים של כל סופ"ש. הרעש, האנשים, הקבוצה, האופנוע, העבודה שלי. אני מתגעגע לנורמלי, שמעולם לא נמאס עלי. לנורמלי שגורם לי להתעורר כל בוקר עם חיוך גדול, גורם לי לחיות כל דקה ודקה.

אני מתגעגע לרכיבה, התשוקה הגדולה שלי, הסיבה היחידה האמיתית לחיות.

נפגש בקרוב כי אני לא יכול לחכות עוד"

תרגום פוסט שהועלה השבוע

"זה מקל עלי לדעת שכל מה שקורה לנו בחיים הוא לא לשווא כל עוד אתה מחליט להפוך אותו לשיעור"

ai-02

ציירה: תמי גורלי

אנדראה איאנונה. ציירה: תמי גורלי

 

6 תגובות למישהו ראה את איאנונה?

 1. תכלס אני מסוגל להבין אותו , לא בטוח שאני הייתי נוהג כמוהו אבל כן מסוגל להבין למה הוא לא עשה מאמץ על ובא לרכב עם כאבים ועם הפציעה מה שיכול לסכן אותו בפציעה נוספת שאליה הוא כנראה לא רוצה להגרר , הוא רוצה לנוח ולהחלים ולהגיע לסוזוקי במצב רכיבה אופטימלי מבחינתו בכל זאת לבלות עם דוגמנית או לעשות קעקוע זה לא בדיוק לא לנוח ☺, בכל זאת שאלה אחרת תמיד מנקרת לי בכל פעם מחדש לדוקטי יש את סטונר שיחד הם יצאו בהרבה הצהרות לפני העונה ,גם כאלו שאולי נראה את סטונר רוכב במהלך העונה , אבל בכל פעם שהמושב מתפנה סטונר נעלם מהמכמ גם במרוץ הבא הביתי שלו הוא בטח לא ירכב ולי נראה שגם הוא מבין שעל המכונה הזו קשה מידי להביא תוצאה וממש לא בא לו להביא הופעת אורח מעפנה ולכן כנראה שלא נזכה לראות אותו על המושב של האיטלקיה הזו .

 2. במידה וסטונר בכושר רכיבה ברמות הללו (״ספק גדול), לא נראה לי שהוא חושב שקשה מדי להביא עם האיטלקיה הזו תוצאות. אחרי הכל, על האיטלקיה הזו סטונר זכה באליפות ב- 2007, ובמקום השני ב- 2008 וב- 2009.
  לשם השוואה, ״הדוקטור״ המוגדר ״הרוכב הגדול בכל הזמנים״, זכה עם אותה איטלקיה ב- 2011 במקום ה- 7, השתפר והתקדם איתה עד המקום ה- 6, ב- 2012.

  אשר לינונה, אינני משוכנע שדוקאטי עשו בחירה נכונה בינו לבין דובי (ימים יגידו).

 3. מ 2007 האופנוע הזה עבר מיליון גילגולים וזו כבר מכונה אחרת לגמרי כזו שלא הביאה תוצאות מאז גם לא עם גדול הרוכבים בכל הזמנים עליה ולא אף רוכב אחר ,אגב גם סטונר הודה בראיון בעבר וזה גם הוזכר בסרט היט דה אייפקס אם אני לא טועה שהאופנוע בשנים שאחר כך הוא לא אופנוע שיכול להביא תוצאות , לגבי הבחירה של דוקאטי להם יש שיקול אחר ממי הרוכב הטוב יותר מבין שני האנדראות הם לקחו את דובי לדעתי רק כדי שלא יהיה ללורנזו שותף שיפריע לו או יעלה את המתח בקבוצה , יאנונה לדעתי רוכב הרבה יותר רעב מדובי , וכמו שכבר אמרו הרבה לפני אפשר ללמד רוכב מהיר להפסיק ליפול או להיות בעייתי בתחומים אחרים אבל אי אפשר להפוך כל רוכב למהיר ונראה לי שזה מה שדה בריביו מתכוון לעשות עם יאנונה בסוזוקי לתת לו צאנס להיות רוכב טוב יותר ועל הסוזוקי יש מצב שהוא יעשה חייל , קיצור הפורמט הוא שדובי הוא מספר 2 המושלם כנראה עבורם כמו שפדרוסה הוא מספר 2 המושלם למרקז , מביא נקודות לאליפות היצרנים אבל בלי הקילינג אינסטיקט שיסכן את מספר אחד שלו .

 4. רונן כתב:
  ״מ 2007 האופנוע הזה עבר מיליון גילגולים וזו כבר מכונה אחרת לגמרי כזו שלא הביאה תוצאות מאז גם לא עם גדול הרוכבים בכל הזמנים עליה ולא אף רוכב אחר״

  מה שאתה למעשה אומר- הדוקאטי עליו רכב סטונר מ- 2007 עד 2010 היה הרבה יותר טוב ומוצלח מהדוקאטי עליו רכב ״גדול הרוכבים בכל הזמנים״ בשנים 2011 ו- 2012. כלומר, אחד היצרנים הגדולים והחשובים בעולם, במקום להתקדם קדימה, למעשה נסוג לאחור, דווקא כאשר רכב אצלו ״גדול הרוכבים בכל הזמנים״.
  זו תיאוריה נחמדה, גם מאוד מעניינת, רק חבל שהיא אינה תואמת את העובדות.

  להלן העובדות:
  סטונר עם דוקאטי ב- 2007 (השתתף ב- 18 מרוצים), כאמור לקח איתה אליפות (10 נצחונות, 5 פול פוזישן, 14 פודיומים).
  סטונר ב- 2008 (השתתף ב- 18 מרוצים) סיים במקום שני (6 נצחונות, 9 פול פוזישן, 11 פודיומים).
  סטונר ב- 2009 (השתתף ב- 13 מירוצים) סיים רביעי (4 נצחונות, 3 פול פוזישן, 8 פודיומים).

  ״גדול הרוכבים בכל הזמנים״ על דוקאטי ב- 2011 (השתתף ב- 17 מירוצים) סיים במקום 7 (0 נצחונות, 0 פול פוזישן, 1 פודיום).
  ״גדול הרוכבים בכל הזמנים״ על דוקאטי ב- 2012 (השתתף ב- 18 מירוצים) סיים במקום 6 (0 נצחונות, 0 פול פוזישן, 2 פודיומים).

  ינונה על דוקאטי ב- 2016 (השתתף ב- 12 מירוצים בלבד) ניצחון 1, פול פוזישן 1, 3 פודיומים.
  דובי על דוקאטי ב- 2016 (השתתף ב- 14 מירוצים) 0 נצחונות, פול פוזישן 1, 3 פודימים.
  ויש עוד שלושה מירוצים לסיום העונה.

  חג שמח

 5. מסכים רונן. ומוסיף. איאנונה בעצם ההתנהגות שלו כרגע מראה שהוא לא מתאים לאף קבוצה מקצוענית. משכך, בטח ובטח לא ליצרן אופנועים במדרגה הגבוהה ביותר בעולם האופנועים.
  במקום סוזוקי, הייתי מחפש לו מחליף עוד בטרם הסתיימה עונה זו.

 6. עמיר אני לא בטוח שהם לא מחפשים , אבל בגלל שכל החוזים נסגרו כל כך מוקדם הם פשוט לא היו במשחק ולקחו אותו כריבאונד , מה שכן בטוח ובגלל זה כתבתי את המילה צאנס , כי נראה לי שאם הוא ימשיך ככה בסוזוקי הוא לא ישאר שם יותר מעונה אחת .

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם