ולנסיה 2015: עם תום המירוץ (2 דעות)

לורנצו הוא המנצח. בצדק או שלא? - שבתאי וכרמיאלי חלוקים בדעותיהם

עמיר הזאב שבתאי: לא יודע / רענן כרמיאלי: האליפות הלכה לספורטאי הטוב ביותר

עמיר הזאב שבתאי: לא יודע…

אני לא יודע אם מישהו היה רוצה אליפות כזו כמו שזכה בה לורנזו. אליפות עם צל גדול מאד של החלטה שיפוטית שהובילה אותו להיות אלוף, ולא רק זה, אלא על חשבון רוכב הגרנד פרי הפופולרי ביותר אי פעם.

אין ספק שהשנה לורנזו והימאהה הם החבילה הטובה ביותר על הגריד. האיש רוכב מדויק וחלק כמו מכונה, ונראה לעומת מרקז שמזנב בו כאילו הוא רוכב בטיול של מועדון האופנועים הישראלי (יענו על אופנוע מבריק, ולאט), והמירוץ אתמול הוכיח שהוא הרוכב הטוב ביותר בעולם כיום. יש גם צדק פואטי מסוים באליפות שלו בגלל הנצחונות שפספס בגלל צמיגים שהתפוררו לו, אבל על האליפות הזו שלו, שזכה בה בגלל החלטה שיפוטית שנויה במחלוקת, תמיד יעיב הצל של "זו היתה אמורה להיות האליפות העשירית של רוסי". כי לא משנה כמה טוב או מהיר אתה, באליפות, זוכה מי שיש לו הכי הרבה נקודות. ואילולא אותה החלטה שנויה במחלוקת, לרוסי היו הכי הרבה נקודות.

כל הסיפור הזה של מלזיה ואשמתו של רוסי יכול להיות נכון, אבל במידה. כאן כבר לא היתה מידתיות. חבר השופטים היה צריך להתחשב ב"רשלנות התורמת" של מרקז לאיבוד העשתונות המוצדק לחלוטין של רוסי, ולהעניש אותו בנקודות כי כנראה הגיע לו, אבל לא ברמה שתפגע לו בסיכויי האליפות.

אליפות עם צל מעיב, אבל בראי ההיסטוריה, אף אחד לא יזכור את זה. עולות לי כרגע עוד שלוש כאלו של אנשים שהפכו להיות אגדות גרנד פרי.

בעסה, אבל לקח לנו שבועיים להתאבל מראש, אז אני רגוע יחסית.

רענן כרמיאלי:  האליפות הלכה לספורטאי הטוב יותר

ידוע לי שאני בדעת מיעוט, אבל אף פעם לא שחיתי עם הזרם. יש כאלו שיגידו שהאליפות של לורנצו העונה היא אליפות עם כוכבית ושנעשה עוול לרוסי ושדווקא לו מגיעה האליפות, אבל מה לעשות – בוולנסיה האליפות הלכה לספורטאי הטוב יותר.

יצקצקו אוהדי רוסי בלשונם ויגידו שמארקז הפריע למאבק באליפות וככה לא עושים, ובכן במוטגי 2010 רוסי עשה בדיוק את אותו דבר ללורנצו! ניהל איתו קרב קשה כולל מגע בין הרוכבים עד כדי הסתכנות בהוצאת לורנצו מהמירוץ למרות שהוא, רוסי, כלל לא היה במאבק לאליפות. רוסי ננזף על התנהגותו על ידי ראשי ימאהה וכאשר נשאל על כך, ענה שהוא מגיע לכל מירוץ כדי לנצח ולא מעניין אותו אם האחרים נאבקים על האליפות והוא לא ואם יבקשו ממנו לזוז הצידה ולא להפריע אזי הוא מעדיף לשבת בבית ולא להתחרות. מעניין שעכשיו רוסי קובל על מארקז על אותה התנהגות, קצת צביעות הייתי אומר.

אני מציע לכם לקרוא שוב ושוב את ניתוחו המאלף של 'סקניה' באתר gpblog.co.il על אירועי ספאנג ותראו שלא הייתה לרוסי שום סיבה להתנפל על מארקז תיקשורתית לפני המירוץ. לא רק שרוסי התבכיין על כך שמארקז לא סייע לו באוסטרליה אלא הוא אפילו הזכיר בראיונות לעיתונות את העקיפה של מארקז עליו בלאגונה סקה ב-2013, בטענה שמארקז עשה לו דווקא. האמת, מדוע שמארקז יסייע לו? האם מארקז חייב לו משהו? האם רוסי סייע פעם למישהו? ממש לא. במלזיה אחרי הבוץ שהטיח רוסי בפניו של מארקז היה ברור שתהום פעורה ביניהם. במהלך המירוץ אף רוכב לא התכוון לוותר לשני אבל החסימה המכוונת של רוסי שדחקה את מארקז אל צדי המסלול לא הייתה תקרית מירוץ אלא מהלך אלים ומכוון ועל כך רוסי קיבל את העונש, לא על הניעור שבא אחר כך אלא על החסימה. מארקז בעקיפות שלו לא עבר שום עבירה ולא עשה שום דבר שרוסי בעצמו לא עשה בעבר. אולי זה נראה מציק אבל בהחלט לא עבירה על חוקי המירוץ. כל העקיפות היו נקיות וללא מגע. החסימה המכוונת של רוסי כן הייתה עבירה ועל-כך קיבל את העונש. יגיד תודה רוסי שלא הונף לעברו דגל שחור או קיבל עונש לעבור דרך הפיטס, כל רוכב אחר היה חוטף מיד עונש כזה. אין מה לעשות, אף אחד לא מעל החוק ויהיה זה הגדול מכולם. תקראו לי מיושן אבל אני מאמין שכולם שווים בפני החוק ואם אינך יכול לשאת את העונש אל תבצע את הפשע.

בוולנסיה ראינו איך 22 רוכבים מפנים לרוסי את הדרך, אבל מה הוא ציפה, שבאמת אחרי ספאנג מארקז יפנה לו גם את הדרך וייתן לו את האליפות על מגש של כסף? אז זו באמת הייתה אליפות עם כוכבית עבור רוסי. לא, אינני מחסידי לורנצו אבל בוולנסיה הספורטאי הטוב יותר ניצח ובצדק. ורוסי? הוא אכל בוולנסיה את הדייסה שבישל במלזיה ועל כך הוא יכול לבוא בטענות רק לעצמו.

17 תגובות לולנסיה 2015: עם תום המירוץ (2 דעות)

 1. אני כן יודע – ירד לי החשק לגמרי לעקוב אחרי motogp. תכלס אחרי דוהאן למדתי לאהוב את רוסי, עכשיו כבר אין כח לאף אחד. לא רוצה את לורנזו, לא את מרקז וגם לא את סטונר כמה שהוא היה טוב.

 2. בהחלט מאכזב הסיום של העונה … ובאמת כבר אין חשק לעקוב אחרי המוטוג'יפי ..
  סבבה שלורנזו ומארקז הם רוכבים מהירים ומדוייקים … אבל חסר בהם הניצוץ הזה … הדבר הקטן אך החשוב הזה שגורם לך ממש להתעניין ולעקוב אחרי הרוכב והסדרה .. מי שמעריץ אותם זה לרוב בגלל שהוא לא אוהב את רוסי .. איך באמת אפשר להעריץ מישהו שמייצג ההפך מכל העקרונות שגדלת וחונכת עליהם ?
  אני בטוח במיליון אחוז שאם רוסי היה טיפה נאבק עם לורנזו ראש בראש .. לורנזו היה יוצא מושפל .. גם לורנזו יודע את זה .. בגלל זה הוא מתנהג כמו כו*ית ….
  נקווה ששנה הבאה רוסי יעוף עליהם אשש
  מספר 10 החמקמק של ולנטינו רוסי ….

 3. שפמנון אתה פשוט טועה. לא ירדה ולו נקודה אחת לרוסי בעקבות העונש.
  רוסי הגיע ביתרון 7 נקודות לולנסיה כי זה מה שהנקודות בספאנג קבעו (לורנזו שני ורוסי שלישי).
  אם לא היתה ההחלטה השנויה במחלוקת, רוסי היה מתחיל ממקום 12 על הגריד במקום 18 (התרסק במקצה הדירוג).
  אחרי שרוסי עקף את כולם (במלאכת אומן מדהימה) בהקפה ה-13 והגיע למקום רביעי, הוא לא הצליח פעם אחת לעמוד בזמני ההקפה של לורנזו+מארקז או פדרוסה.
  אני כותב לורנזו+מארקז כי מארקז שמר עליו מאחורה שלא יעקפו אותו, וראינו מה קרה כשפדרוסה ניסה 2 הקפות לסיום.
  כך שלצערי, גם אם לא היה בכלל עונש על ספאנג, רוסי לא היה אלוף.
  אולי.
  אולי בדירוג הוא היה עושה משהו אחר כשאין לו את העננה של העונש על הראש, והיה מתברג ל-POLE.
  אולי.
  אני חושב שמה שדפק לו את האליפות זה לא ספאנג, אלא מארקז.
  מארקז ששיחק בו בפיליפ איילנד וגרם לו להילחם עם יאנונה (ולהפסיד, מעניין אם רוסי יסלח ליאנונה על ה-4 נקודות האלה) על מקום שלישי.
  מארקז ששמר על לורנזו כל המירוץ בולנסיה, לא ניסה פעם אחת להיכנס תחתיו (ראינו בספאנג איך הוא נכנס תחת רוסי פעם אחר פעם בדריפט מטורף שלאף אחד באליפות אין את הביצים לנסות).
  מארקז ימ"ש.

  • עמיר הזאב שבתאי // 10/11/2015 um 14:43 // הגב

   אהמממ. לא כתבתי שירדה לו ולו נקודת אליפות אחת.

 4. ועוד דבר, יאללה יאללה כל ילדי הקוקיות שפתאום לא בא להם לעקוב אחרי MOTOGP.
  כמו טטלה אתם תעקבו אחרי מירוצים בשנה הבאה אם רוסי ירכב.
  אפשר להביע אכזבה, תסכול, כעס, עצב, שאט נפש.
  אבל לומר מה שאמרתם זה כמו האלה שכותבים בפורום "החלטתי להפסיק לכתוב בפורום כי אכלו לי שתו לי".
  סתכלו לעצמכם בעיניים במראת איפור שלכם עוד יומיים, ותגידו לעצמכם בדיוק מה שאני אומר עכשיו:
  יאללה יאללה.

 5. עופר איתח // 09/11/2015 um 19:41 // הגב

  נו באמת, שבתאי, גם אותך מרקז הצליח לסובב ? תגידו אתם לא קולטים שהשדון הקטן הוא לא שדון? הוא הרוכב המוכשר שהיה פה איי פעם (שני רק לרוסי בגירסא הצעירה והנמרצת והמטורפת של תחילת שנות ה 2000), קיצר השד הרשע והמרושע הזה טווה קורים וכולם נופלים בה.
  מתחנן לכו תסתכלו במירוצים קודמים שלו השנה ובכלל, האיש יכול לעקוף את מי שהוא רוצה תוך כדי שינה….הילד היה עוקף את עצמו אם מהירות האור הייתה חוקית… ראבאק הוא בשוק מעצמו שהצליח להתאפק ולא לעקוף את לורנצו ברגע של חולשה…הדבר החשוב לו ביותר מאז אסן זה לגרום לרוסי להפסיד תאליפות השנה ובזה הוא הצליח !! מבחינתו האויב של האויב שלו הוא ידידו… והוא גמר אומר לדאוג שלורנצו יביס את רוסי אפילו במחיר פגיעה בעצמו ובכבודו…. ראינו כבר אנשים כאלה… אבל בד"כ לא בענפי הספורט יותר בענפי הפלילים…
  מסכן רוסי שאמר את מה שראה והרגיש ואפחד לא האמין לו…
  לא להאמין שגם אתה אכלת את זה…

 6. rolling thunder // 09/11/2015 um 23:13 // הגב

  רענן הצחקת אותי, לורנזו ספורטאי ?? האיש הקטן הזה לקח אליפות בזכות המון המון עזרה ממארקז ודורנה עצמה שכנראה החליטה להקריב את רוסי בתקרית בספאנג לטובת מה שהם כנראה חושבים בהיותם ספרדים גם כן לרוסי הבא , אני בספק אם מרקז אי פעם יצליח להתשוות לרוסי אבל את זה נשאיר לדיון אחר ,נחזור ללורנזו האיש העלוב הזה יכול היה לצאת ספורטאי אם היה דורש דווקא את ביטול העונש ואומר שישמח לראות את רוסי לצידו בגריד כדי שיוכל להביס אותו כספורטאי אמיתי ולא כנמושה שרוצה שיגישו לו את האליפות במתנה , לא רק שלא עשה כן , אלה פנה אף הוא לבית הדין כדי שיחמיר את העונש , אז לקרוא לאחד כזה ספורטאי זה הזוי , דבר שני נעשה כאן משהו שלא קרה מעולם ,בעצם נמכרה כאן האליפות ,לא בכסף עד כמה שידוע אבל תמורת אינטרס משותף, האליפות לא הוכרעה במסלול אלה בבית הדין שפסק בצורה מוטה לחלוטין ובעזרת מרקז על המסלול באופן פעיל ממש , מרקז רכב בולנסיה על הגב של לורנזו בצורה מכוונת , מתי ראיתם את מרקז יושב על מישהו 0.3 שניות ולא מנסה לעקף אפילו פעם אחת ??? אני מוכן לשבת עם כל אחד על כל המרוצים שלו עד העונה ושיראו לי פעם אחת שזה קרה , לא רק זה כשפדרוסה ניסה את מזלו מרקז פתאום שלף ציפורניים והתאבד על ההדיפה שלו אחורה , אז אולי מרקז עבד אליכם אבל רוב העולם ראה אחרת , ולכל מי שכתב שלא בא לו לראות יותר מוטו גיפי , אני מבין לליבכם גם אני מרגיש רע בבטן ולא בגלל רוסי , אני מת על מרוצים אני רואה מוטו גיפי עוד לפני שאפשרי היה בארץ לראות אחי היה שולח לי כל כמה חודשים קלטות וידאו של המעדן הזה , אין מרוץ ב 20 שנים האחרונות שהחמצתי , אבל ב3 מרוצים אם בכלל אפשרי לקרוא להם כך פשוט הורידו את החשק ,בעצם מה הטעם לראות אצ מאבק האיתנים הזה אדם מול מכונה ומול טובי הרוכבים בתבל אם כשמישהו מחליט לשנות את התוצאה במכוון זה כל כך קל ??? זה חוסר אמון מוחלט כרגע בספורט הזה ומי שמנהל אותו , לסיום נחזור לאיש הזה חורחה לורנזו שהרויח מאינטרסים של אחרים תוך כדי דריסה של כל מה שיפה היה בספורט הזה עד לפני חודש ' לראות אותו נכנס לפארק פרמה ועושה ברנאאוט כאילו שבאמת ניצח את המרוץ בפרט והאליפות בכלל עשה לי בחילה נוראית , הייתי חייב לכבות את.הטלויזיה כדי לא להקיא בסלון , אני באמת מקווה שאיכשהו משהו יקרה והתחושה הזו תעלם עד לעונה הבאה , אבל אני בספק רב שכן לא ניתן למחוק תובנה בצורה מלאכותית מהמוח האנושי , שיהיה לכולם רכיבה בטוחה ומהנה .

 7. rolling thunder // 09/11/2015 um 23:33 // הגב

  כרגע קראתי את תגובתו של לורנזו לטענות של רוסי והוא מודה שקיבל עזרה ממרקז ופדרוסה בכך שלא עקפו אותו גם שיכלו ושהם דאגו להשאיר את הגביע בספרד אני מצטט " הם דאגו שהגביע של אליפות העולם ישאר בספרד הם ספרדים כמוני וידעו מה מונח על כף המאזניים " תסלחו לי אם הציטוט לא מדוייק חברה תירגמה לי מספרדית אבל בכך מסתיים הויכוח סופית ההצגה הזו שעשו בולנסיה + החלטת הרייס דיירקשן נתנו ללורנזו אליפות שלא הגיע לו ולא היה זוכה בה בלי הגורמים החיצוניים הללו סטו תם עידן מבחינתי אין לארגון הזה דורנה/מוטו גיפי זכות קיום אם זה מה שקורה לספורט תחת חסותם .

 8. רענן היקר
  לא זכור לי 22 רוכבים נותנים לרוסי לעבור – אולי אחד וזה בספק
  אפילו מול אספרגרו היה צריך להלחם.

  לורנזו רכב טוב העונה נקודה.
  אבל הכי טוב ולא בכל העונה אלא רוסי יותר טוב.

  מארקז לא איים לעקיפה אפילו לא פעם אחת – וזה לא הגיוני מהרוכב הכי נועז בגריד.יותר מזה הגן מפדרוסה כאלו אין מחר.

  רוסי עשה טעות במלזיה- לא נעים אולי מתוך ייאוש אבל טעות.

  אבל שלא נטעה למרות הטעות הוא לא זכה באליפות כי מארקז
  נסע כמספר 2 והגן על לורנזו
  ולזה חברים אין אח ורע בספורט ולא מענה שהוא ספורטיבי.

  לדעתי עוד נלמד על המקרה שנים רבות….

  ולסיום
  לורנזו התנהג מחוץ למרוץ כמו ילד וניסה הכל בכדי להרוויח- כך לא מרוויח אליפות אלוף ברמותו וכשרונו.יותר מזה הודה שמארקז היה מאחוריו ותמך בו- די עלוב ולא ספורטיבי.
  מארקז- התנהג בצורה לא ספורטיבית במרוצים האחרונים ועל כך צריך למצוא פתרון מצד השופטים.
  מקווה שלרוסי ולפדרוסה תהיה עונה טובה יותר בשנה הבאה כי הפעם מגיע להם

 9. לכתב המהולל, אין בעיה שכל רוכב יגיע למירוץ ויתן את כל מה שהוא יכול גם אם הוא לא מתחרה על האליפות, אבל להגיע ולהפריע זה כבר משהו אחר.
  ב 2010, רוסי נלחם בלורנזו כדי לנצח, לא כדי לעזור למישהו אחר לזכות… אם מרקז היה רוכב כדי לנצח, אף אחד לא היה בא בטענות, אבל הילד הקטן והמלוכלך בא כדי להפריע ועל זה דורנה היו צריכים לעשות משהו.
  חבל מאוד שכך הסתיימה עונה מדהימה כי היינו צריכים לקבל מירוץ מטורף ואליפות עשירית לרוסי.

 10. עמיר הזאב שבתאי // 10/11/2015 um 14:46 // הגב

  רונן, מדויק. מוריד את הכובע.

 11. rolling thunder ניסח את זה מצויין – באמת כואב בבטן אחרי השלושה המירוצים האחרונים – אתה מבין שמשהו פה לא נכון , הבנו וידענו שיש מתח כזה או אחר בין הרוכבים לרוסי , אבל לא חשבתי שהם ימכרו את זה עד כדי כך ..וזה יהיה כזה מלוכלך ומכוער זה משאיר טעם מר ורע בפה – אפילו שרוסי קצת איבד את זה לדעתי ( איבד את הראש לרגע לא את יכולת הרכיבה ) – רואים שזה משהו שהלך ונבנה בין רוסי למארקז – כנראה מארקז הרגיש מושפל אחרי ארגנטינה ואחרי אסן ( רוסי נראה שהרגיש ככה אחרי לגונה סקה 2013 שמארקי החקיין במתכוון עשה הצגה כדי לעקוף אותו ) – לורנזו ? עוד מ -2009 , ונכון שלורנזו ניצח יותר והיה מהיר יותר – אבל הוא לא ממש נלחם מהמקום ה – 8 על הגריד וניצח או נתן מירוצים גדולים – אז בסדר … ניצח טכנית -היה מהיר .. יפה מאוד – אבל כשמישהו טיפה ישב על הזנב שלו הוא מאבד את זה לגמרי , גם כן אלוף מלהיב שכמותו .. כמו בכדורגל – לא תמיד מי שהכי טוב מנצח , ורוסי הבין את זה שהוא לא הכי מהיר כרגע ( עוד בגיל 36 וחצי !! ) אבל אין ספק שהוא הכי מבריק והכי מעניין וכייף לצפות ..אולי אני תמים אבל משהו פה נפגע באמינות של הספורט – כשאתה מבין שלוקחים רוכב אחד יותר מידיי אישי ועושים עליו קומבינה וסוגרים עליו פינה …(לורנזו שהתעסק בעונש של רוסי במקום להתעסק עם רוסי על המסלול )זה לא רק כדי למנוע את האליפות , זה הרבה מעבר לכך ( לורנזו ומארקז כל כך רוצים שהאוהדים והרוכבים יאבדו את הכבוד שכולם רוחשים לרוסי ).. עכשיו זה יהיה יותר אגרסיבי עם הרבה יותר כאסח והרבה יותר אישי – זה כבר לא יהיה לשם ההנאה והספורט ולתת שואו – זה יהיה כדי לצוד להשמיד ולהרוס …
  יכול להיות שאתה צודק לגבי 2010 במוטגי – אבל באותה מידה רוסי היה נלחם עם פדרוסה או סטונר או היידן אם היה צורך בכך – לא ראינו את מארקז נלחם עם לורנזו וראינו שהוא חיפש אישית את רוסי – ולזה הוא התכוון – שהוא נלחם עם כל אחד כדי לנצח – נו באמת מארקז נלחם כדי לנצח בספאנג ? או בולנסיה ?

 12. אז בעצם כולכם מעריצי רוסי.
  רוסי לא היה מספיק טוב לאליפות.
  עם מארקז או בלי.
  מזל שהוא לא לקח את האליפות העשירית.
  הפרצוף שלו היה הופך זחוח עוד יותר ולנצח היינו צריכים לשמוע על -10 האליפויות שלו.
  מרוצי אופנועים זה לא סרט אמריקאי,בו הגיבורים זוכים בהכל.
  תתבגרו,תקנחו את האף הנוזל והעיניים הדומעות.
  מארקז עשה לרוסי בית-ספר.
  עוד בלגונה-סקה והראה לו,שיש שחקו חדש במשחק של רוסי,הוא אמנם ילדון,אבל לא פראייר בכלל.

 13. rolling thunder // 11/11/2015 um 5:02 // הגב

  דורון תתבגר אתה אנחנו לא מעריצי ולא רוסי , מה קשור מה שכתבת למה שטוענים פה החברים כן רוסי 10 פעמים אלוף או לא רוסי זה עניין עקרוני שונה לגמרי האליפות נקבעה לא על המסלול ולא בדרך טבעית מישהו החליט מראש מי יהיה אלוף ומי לא וכך היה , נזק יותר גדול מזה אני ל יכול לתאר לספורט הזה שנהרס עבור רבים מסביב לגלובוס , אני עוקב אחרי הסדרה בערך משנת 85 ולא היה כדבר הזה מעולם עד להגיעו של זה , הבעייתי מארקז שמוכשר ככל שיהיה דפק לכולנו , כן גם לך את הספורט הזה , שריקות הבוז בבית בספרד לא משקרות תאמין לי זה דבר נדיר ביותר , אני לא זוכר אי פעם שזה קרה שאלוף טרי שלוקח אליפות במסלול ביתי מקבל צעקות בוז , אותו הדבר מרקז שעד לפני חודש היה הסגן של אלוהים בספרד ועכשיו מקבל צעקות בוז שאכן מגיעות לו החרי הנזק שגרם לנו האוהדים הרבה לפני מה שגרם לרוסי , שלגביו תאמין לי שזה ל משנה עבור רבים הוא כבר מזמן הוכתר לרוכב הטוב בעולם ובצדק ועכשיו תמשיך לשמוע על 9 האליפויות שלו , נו שינה לך משהו ???

 14. לרולינג.
  כן זה משנה,כי אם רוסי היה זוכה,הוא היה פורש ופורש זחוח.
  עכשיו או אחרי העונה הבאה,הוא הוא יפרוש,כמו רוב האלופים ,אם תחושת החמצה קטנה ,בגלל סיבה כזו או אחרת.
  (ד"א,נראה איזה ספורטאי הוא בעונה הקרובה)
  ביחד עם הידיעה,שילדון עשה ממנו צחוק,
  זה ישאיר אותו קצת קרוב יותר לקרקע לשנים הבאות,בהן נראה אותו בהקשר לספורט הזה.

  ולא,לדעתי זה לא הרס כלום.כבר היו דברים מעולם.
  רק לבכיניות הסטריות זה הורס משהו.
  כמו האלו שתלשו שערותיהן כשאדם והבנדנה פרשו…

 15. rolling thunder // 11/11/2015 um 11:18 // הגב

  לצערי אתה כנראה מדבר יותר משנאת רוסי מאשר אהבת הספורט עצמו , תשאל את עצמך באמת ככה אתה רוצה לראות מרוצים ואליפויות מוכרעות ???, זה כמו לראות ולאהוב את קרי ואן אריק בזמנו , מה המתח אם אתה יודע שהכל בלוף אחד גדול ??

 16. הילדון לא עשה צחוק מרוסי … אם כבר להפך , הזקן עשה צחוק מהילד – כמעט לאורך כל העונה – לא לשכוח שרוסי אוטוטו 37 ומארקז אוטוטו 23 …. אבל עזוב , אתה יודע אף אחד לא עושה צחוק מאף אחד – אתה מפספס את הנקודה – רק ילדים כמו מארקז חושבים או מרגישים שהם עשו צחוק מהאגדה או שהאגדה עושה מהם צחוק , וזה מה שמארקז כנראה הרגיש – כנראה הוא חש מושפל והרגיש איך הקהל וגם העיתונאים מתהפכים עליו – הכל התחיל בארגנטינה ואחר כך המשיך באסן , ושוב בסליברסטון שהוא ניסה ללחוץ על רוסי והתרסק – זה קשה לו להיות הצל של רוסי כי כל הזמן משווים אותו אליו אז הוא כל פעם חייב להוכיח גם בדרך מלוכלכת שהוא יכול לנצח את האגדה – ההבדל שרוסי גם כשהיה מפסיד מרוצים ידע לצאת עם חיוך וללכת ללחוץ את היד של המתחרה ( כמו עם פדרוסה באראגון או יאנונה בפיליפ איילנד – או עם סטונר בקטלוניה 2007 ) , בגילו הוא נהנה מהמאבק והלחימה ולתת שואו והבונוס הוא הניצחון – אצל מארקז זה שונה – אחרי קאטר 2015 הפנים שלו אמרו הכל – ואחרי אסן במסיבת העיתונאים הרגשת שהטבע האמיתי שלו יוצא , וכמובן הוא בעצמו אומר שיש לו עוד הרבה מה ללמוד והמדד להצלחה שלו זה ולנטינו רוסי עכשיו הלחימה היא כבר לא לשם ההנאה והספורט והרגשת הניצחון העילאית , זה הפך למשהו יותר ויותר אישי ונקמני …
  אני באמת אוהד את כל הרוכבים – כמובן שאת לורנזו פחות – כמו רוב העולם בגלל סיבה ולא סתם לחינם לא אוהב אותו ( אין קשר לעונת 2015 , ועדיין הוא רוכב מצויין מהיר , ואלוף העולם ! וגם לקחתי בחשבון מראש שהוא יכול להיות אלוף העולם בגלל הביצועים שלו העונה – עוד לפני מלזיה והייתי סבבה עם זה) ומארקז לדעתי הוא רוכב מאוד מוכשר ומהיר עם סגנון מרהיב .. אבל העונה … התדמית שלו נפגעה לגמרי , מהסיבה שרוב העולם סולד ממנו – ולא לא בגלל שהוא מהיר יותר מרוסי או צעיר יותר עם סיכוי לשבור את השיאים של רוסי – מצידי שישבור את השיאים – שיאים נועדו לשבירה מכלתחילה ,ובכל מקרה ישברו בבוא הזמן … אם מישהו לא מבין את הבעיה ולא רואה מה שנהיה – זה כמו לטעון בפניו שכדור הארץ שטוח .. ופה אני פשוט רק – rest my case .

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם