כשאתה נותן לילדיך אופנוע

מאת: ג'ים גרדנר

אם תיתן לילדך אופנוע, הוא ירצה לרכוב. אתה תרכוש עבורו את האופנוע הטוב ביותר שתמצא, כמו גם ערכת בטיחות: קסדה, כפפות, מגפיים.

אתה תחפש אחר מסלולים מקומיים לבלות בהם את סופי השבוע, תתרועע עם קהילת האנדורו או המוטוקרוס, ואז החיים כפי שהכרת אותם יגיעו לסיומם.

לפני שתבחין בכך, ילדך ירצה להתחרות ואתה תעשה הכל כדי למצוא להם מועדון. סופי שבוע עצלים מול הטלוויזיה יהפכו להיסטוריה, ואתה תמצא את עצמך בבקרים צופה בזריחה ועוד זריחה.

כל דקה פנויה מזמנך תוקדש להתקנת נגררים, לגרירת קראוונים ואופנועים, והתמכרות מתמשכת לאימונים לקראת מירוצים.

הבית שלך יהפוך לבלגן, המכונית שלך למוזנחת, והכל מפני שנתת לילדך אופנוע מוטוקרוס. בסופי השבוע תבלה שעות על כיסא מתקפל, קפוא מקור או נשרף בלהט שמש; סופי השבוע של ילדיך יוקדשו לבניית ביטחון ורכישת חברים, ללמידת מיומנויות חדשות, להנאה צרופה והתפלשות בבוץ!

אתה תהיה שם כאשר בתך או בנך ינצחו את המירוץ הראשון, כאשר יעמדו על הפודיום בפעם הראשונה וכאשר לזכותם ירשם הניצחון הראשון. והם יעשו אותך גאה עד גדותייך. הוריהם של מתחרים אחרים יברכוך, אבל בתוך תוכך תחוש מוזר לומר 'תודה', משום שלא אתה הפלאת בביצועייך במסלול, אלא ילדיך. אלה ההישגים שלהם. והנה למול עינייך ילדיך הצעירים, שרק לאחרונה התבוססו בחיתוליהם, הפכו למקצוענים.

כאשר אתה נותן לילדיך אופנוע מוטוקרוס, אתה נותן להם הרבה יותר מעוד משהו לרכוב עליו. אתה נותן להם עיסוק ספורטיבי, כישרון, תקווה וחלום. אתה נותן להם חברים, משפחה חדשה, סביבה שתלמד אותם אודות החיים, סביבה שתכשיר אותם להתמודד עם מתיחת גבולות היכולת, בעוז ונחישות, וצרור של זיכרונות להתרפק עליהם. והם יזכו לכל הדברים הנפלאים האלה רק משום שנתת להם אופנוע מוטוקרוס.

מפני שנתת לילדיך אופנוע, גם אתה תזכה לחברויות ארוכות ואמיצות, שנרקמות סביב אותה התשוקה לאותו הספורט. אתה תמצא את עצמך חלק ממשפחת המוטוקרוס או האנדורו, משום שנתת לילדיך אופנוע.

ואז ביום מן הימים, שנים מהיום, ילדיך ישובו לחדר ילדותם ואיזה גביע יצוד את עינם. הם יאחזו בגביע ואז יתחוור להם מיד, שכאשר נתת להם אופנוע, הענקתם להם גם ילדות בלתי נשכחת; באותו רגע יתחוור גם לך, כי הדברים שוויתרתם עליהם לאורך הדרך והדברים שהוקרבו כדי שיהיה להם אופנוע, היו לחלוטין שווים את זה.

גרדנר הקטן

5 תגובות לכשאתה נותן לילדיך אופנוע

 1. אבא גאה // 07/12/2019 um 0:42 // הגב

  לב ענק

 2. נפלא.

 3. דויד הרפתן. // 07/12/2019 um 20:14 // הגב

  ככה ככה. כבר לא כל כך נכון.הרבה מאוד,אולי אפילו הרוב מבין הילדים,(גם לא מעט מה'הורים', 'מבוגרים'),מוצאים שהם מבלים יותר עם הטלפון 'חכם' ביד,מאשר בפעילות אחרת.
  וזה כולל גם אופנועים.

 4. אבו אלינור // 08/12/2019 um 23:30 // הגב

  זר לא יבין …

 5. חברה מי שמחפש אופנוע לרכוש לילד/ה שלו.
  ממליץ בחום על חברה בשם רייסינג סנטר
  נמצאים בתל אביב ברחוב תושיה יש להם שירות אישי ואופנועים מעולים מומלץ בחום הבן שלי כבר שנתיים עם אופנוע שלהם עובד ונשמע מעולה והילד בעננים!
  http://www.racingcenter.co.il

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם