טיפ בריאות: ארניקה

בדרך כלל במעילי הרכיבה שלי בכיס פנימי נמצאת קופסה עגולה קטנה של ארניקה. לפני שנים רבות התוודעתי לפוטנציאל הנפלאות של צמח הארניקה ומאז אנחנו צמודים. בעיקר אני מקפיד שהיא תהיה עלי כשאני יוצא לרכב בשטח שם סכנת הנפילות והחבלות יותר רווחת מאשר בכביש, וכבר יצא לי יותר מפעם אחת לעזור איתה לחבר שנפגע ברכיבה ולהקל עליו את הכאבים עד שהגיע ועגן בנמל הביתי שלו.

בלי להכנס לוויכוח הניצחי בנוגע ליעילות הרפואה האלטרנטיבית VS הרפואה הקונבנציונלית, או אם האומאופתיה כבר הוכיחה את עצמה או לא, שוררת כבר לפחות 500 שנה תמימות דעים לגבי תכונות הריפוי והאילחוש של צמח הארניקה, פרח שגדל בעיקר במדרונות ההרים בשוויץ, סיביר, ובארצות נוספות באירופה ובצפון אמריקה. מטפסי ההרים התוודעו לסגולות הצמח כאשר במקרים של פציעה וחבלה במהלך הטיפוס השתמשו ונעזרו בו להקלה. היום הוא מופיע בשוק כנוזל, כמשחה, כשמן, וגם ככדורונים קטנטנים הומאופתיים למציצה ובליעה.

במה היא טובה לנו האופנוענים?

במקרים של חבלה כתוצאה מנפילה או תאונה כשהאזור כואב, נפוח, כשרקמות וכלי דם נפגעו ומופיע שטף דם תת עורי, היא יכולה להפיג את הכאב מהחבלה בזמן קצר ולאפשר התחלת תהליך ריפוי מהיר לקראת  החלמה. במעגל הראשון היא מפוגגת שטפי דם, מרגיעה כאבי שרירים, מפחיתה דלקתיות, ומקדמת ריפוי פצעים, ובמעגל הרחב יותר היא גם תעזור במקרים של נקעים, נפיחות משבירת עצמות, וכאבי מפרקים.

איך משתמשים?

הכדורונים הקטנטנים הלבנים האומאופתיים הם הכי נוחים לשימוש של אופנוען. קופסה קטנה שנמצאת בכיס או בתרמיל. תוודאו שמופיעה עליה הכיתוב 30C. מוציאים מהקופסה 3 כדורונים ושמים תחת הלשון ומוצצים. לאחר רבע שעה – שוב, ולאחר רבע שעה שוב. עוקבים אחר הכאב ואם הוא פוחת  מגדילים את המרווחים לחצי שעה ושעה. רצוי לצרוך אותם עד סוף היום, אחר כך ממילא כבר תלכו לרופא. הארניקה לא מחליפה ניתוח או גבס, כמובן.

פעם אפשר היה לקנות את קופסאות הארניקה רק בבתי מרקחת הומאופתיים, אבל היום היא ניתנת להשגה בכל בתי המרקחת.

לבריאות!

פרח הארניקה

4 תגובות לטיפ בריאות: ארניקה

 1. מה ההבדל בין 30c לבין 30ch ?
  הגנה מהפרעות רדיו?
  טמפ' עבודה שונה?
  Ch זה לכביש המהיר וסתם c מיועד לשטח?
  אכן בפק"ל צריך כדורים נגד כאבים; צלע שבורה כואבת כמו טוחנת דלוקה.

  • ה-30C זה לאנדורו וה-30CH להארד…
   וברצינות
   ברור שאפשר לקחת משככי כאבים חזקים יותר וידועים יותר ביעילותם, אבל כאן ההתייחסות היא לחבלות ולפגיעות ה"רגילות" שקורות לנו לפעמים בנפילות. לא לדרסטיות או לשבירת צלעות רח"ל.
   הארניקה מעניקה לגוף כבר בשטח את התחלת תהליך הריפוי ולא רק אילחוש הכאב.

 2. האם ניתן לתת ארניקה לאישה בת 90 לאחר ניתוח ברגל(סובלת מלץ דם ולפעמים דפיקות לב מואצות)
  תודה

  • לא צריכה להיות בעיה.
   אבל בגלל שיש כמה סוגי ארניקה כדאי להתייעץ עם הומיאופת.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם