הקסדה ככלי נשק

מאת: דניאל קרייזמן

הכל התחיל במופע המוטוקרוס בגני יהושע. "אתה לא נכנס עם הקסדה, הוראות המשטרה" – פלט לעברי הבחור עם החולצה השחורה מחברת "חארטות אבטחה וניקיון". אוקיי, אני לא אכנס לאירוע שמהותו מופע דו גלגלי עם קסדה (???!??&#&#).

את העצבים והתיסכול (שכבר קניתי כרטיס ושלא נאמר בו דבר על ההוראה ההזויה של משטרת ישראל) שמרתי לעצמי. למזלי הגעתי למקום עם קסדה ב', ההיא שמשמשת להרכבת אלמוני מיוזע בעת צורך, לים, וכרית במדשאה מול אירוע דו גלגלי.

אז קשרתי אותה לאופנוע (כי ארגז זה מילה גסה, וקטנוע זה מוקצה) נשאתי תפילותיי שתישאר שם כשאחזור, צפיתי באופנוענים עוזבים את המקום לפני שיעיזו להשאיר את מיטב כספם זרוק בחניון, עברתי מישוש ע"י הבחור בחולצה השחורה, שלא טרח לבדוק אם יש לי מצ'טה בגרב, ועל אף ההיכרות הקצרה בינינו סמך עליי שעניתי "לא" לשאלה אם אני נושא נשק, ושמתי פעמיי אל עבר המופע.

המחשבה איך להסתדר ברגע שאחזור לאופנוע והיא לא תהיה שם, העסיקה אותי כל מהלך המופע ומנעה ממני ריכוז מלא והנאה. זה לא שאכפת לי ממנה, וזה לא שיש לי בעיה לרכוש אחת אחרת (ובאמת שכבר צריך), אבל ה"קאדר" הזה של איך לחזור הביתה עכשיו לא היה בא לי בטוב.

אני כבר רגיל לבנקים, שמבקשים להסיר את קסדה לפני הכניסה, גם רגיל לבתי משפט שלא מאשרים להיכנס עם קסדה, לוקח בחשבון כשיוצא לי להגיע לאחד כזה, אבל לזה לא ציפיתי.

ואז זה קרה שוב: ט"ו באב, מגיע לאחד מהמופעים ברחבי העיר, על השלט בכניסה רשום "אין להיכנס עם בקבוקי זכוכית, חפצים חדים, כלי נשק אוטומטיים, RPG, מטול רימונים, ו-קסדה!!" אולי הנוסח היה שונה אבל בוודאות היה רשום שם קסדה!

ואני רק רוצה לדעת, ממתי קסדה הפכה לכלי נשק?

מישהו במשטרה קם יום בהיר אחד והחליט שקסדה דינה כדין כלי נשק, והעולם שותק.

8 תגובות להקסדה ככלי נשק

 1. Soon enough you'll have to get a license to buy one…

 2. אסף לביא // 24/08/2016 um 20:40 // הגב

  השאלה מה אתה עושה בט"ו באב במופעי רחוב בלי RPG או מטול?

 3. אכן. מצער מאוד. אגב גם רכישת תיק יעודי לקסדה לא עזרה…

 4. אנחנו משלמים על מעשיו של האופנובנק, גם אחרי 20 שנה כמעט

 5. היה מקרה לפני כמה שנים דל תקיפה בבית משפט בעזרת קסדה. מאז זה אסור.

 6. רונן יהודאי // 25/08/2016 um 2:19 // הגב

  עוד בעיה קטנה במדינה בעייתית עם ממשל בעייתי באזור בעייתי , ואולי זה משעשע לחשוב שאביזר שהושקעו בו מליונים בפיתוח ומשאבים רק כדי להגן על ראש של מישהו יכול גם לפגוע בראש של מישהו אחר .

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה) // 25/08/2016 um 6:16 // הגב

  לצערי במופע האקסטרים בפארק הירקון ניסינו להילחם בהוראת המשטרה ההזויה לגמרי לא להכניס קסדות למופע עד לערב המופע.
  ההחלטה היתה של קצין אגמ והגענו עד לרמת מפקד מרחב אבל לצערי המשטרה טוענת כי במידה ותהיה קטטה במקום אז הקסדה משמשת ככלי נשק!!!!

 8. איתן מאשים את רוני ליבוביץ'
  אסף מאשים את בית המשפט
  ניתן גם להאשים אלון, זה שדפק קסדה בקובי פוליקר.

  בשורה התחתונה אם לאירוע של אופנועים לא נותנים להכנס עם קסדה –
  המינימום שבמינימום זה לדאוג ללוקרים/שמירת חפצים.

  רונן התכוון שזו מדינת פח. ובמיוחד עובדי המדינה. אבל למה לי פוליטיקה עכשיו.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם