"המורה, נכשלתי…"

כיתת המוטו ג'יפי עונת 2015 ממלאת לעצמה גליונות הערכה

26-picture

ציונים תמיד סיקרנו אותי וגם אופן המחשבה של הרוכבים. הם הלוא משווים ומודדים עצמם כל הזמן ושומעים ללא הפסקה מה כל העולם חושב עליהם כולל הספונסרים, מנהלי הקבוצה והמתחרים שלהם. הם יודעים בדיוק מה המעמד שלהם, המיקום שלהם ע"פ ההישגים והזמנים אבל בכדי לעשות את העבודה שלהם ולקחת את הסיכונים שעליהם לקחת ולהגיע עד הקצה הם חייבים להאמין בעצמם. אז מה הם באמת חושבים ואיזה ציון הרוכבים הטובים בעולם נותנים לעצמם עבור עונת אליפות 2015?

זו העונה השלישית (השנה גם 'אישיו' האיטלקי פירסם את השאלון ואת התשובות) שאני שואלת את הרוכבים את שאלת הציונים כשהפעם גם ביקשתי שיגידו מה הם היו משפרים בעצמם לקראת העונה הבאה. בעצמם, לא באופנוע או בקבוצה, או בחוסר המזל. אלו סוג השאלות שהם לא רגילים לענות וזמן התגובה וגם הטון שבו נאמרים הדברים שופכים עוד אור על מי הם, וכמה הם באמת בוחנים את עצמם. התשובות הן יותר אישיות וחלקם מסתכלים סביב קצת כאילו מחכים שמישהו אחר יענה במקומם.

מאחר והם מגיעים ממדינות שונות וחלקם גם בילו זמן קצוב במסגרת בית ספר רגילה, סולם הציונים השתנה בין הרוכבים השונים. חלקם נתנו ציון באותיות, חלקם במספרים וחלקם במילים. וולנטינו רוסי נתן לעצמו "טוב", את הציון הוא נתן בזריזות האופיינית לו כשהוא מתחיל את התשובה ב"בו" ארוך שמשמעותו בסלנג האיטלקי, אני לא יודע והוסיף שבסופו של דבר הייתה לו עונה די טובה.

בן קבוצתו ואלוף העולם חורחה לורנזו, הסביר קצת יותר את ציון ה 8- 8.5 שנתן לעצמו: "באופן כללי לא הייתה לנו את העונה הטובה בקריירה שלי גם לא בתחום העקביות כי באליפות עונת 2010 השגנו הרבה יותר נקודות. עשינו כמה טעויות בעיקר במיסאנו. אני לא איש של מספרים אבל 8- 8.5 זה די יפה. מגיע לנו קצת יותר על המרוצים האחרונים, ובמובן המהירות 9 תהיה ההערכה  הנכונה". הביקורת העצמית של לורנזו תמיד הייתה חמורה והפעם היא די תואמת את כל מה שאמרו עליו שאר הרוכבים במהלך העונה.

מארק מארקז נתן לעצמו 6.5. כשהזכרתי לו שב2013 הוא העניק לעצמו 9.5 ואז העלה את הציון ל-10 ובעונה הקודמת 9 הסביר: "אנחנו לא יכולים להיות מאושרים עם העונה שהייתה. אז בסדר, לא היינו בנקודת פתיחה טובה בתחילת העונה עם האופנוע והסט אפ ואני גם עשיתי מספר טעויות, אז 6-7, את יודעת…"

בן קבוצתו פדרוסה סירב לענות. אמנם בחיוך אך עדיין סירב. "אני לא מסתכל אחורה, רק קדימה, חוץ מזה שאת יודעת שאני אוהב להיות מיוחד".

הציון הממוצע שהעניקו לעצמם רוב הרוכבים היה 7. שני רוכבי דוקאטי נתנו לעצמם ציון זה. אנדראה איאנונה נימק בהתחלה איטית של העונה כשהוא בעיקר בונה על העונה הבאה כמדרגת שיפור גם לעונת 2017. בן קבוצתו דוביציוזו התקשה קצת יותר לתת ציון: "היו לנו ירידות ועליות". הוא חילק את העונה לשתיים כשהוא מציין שהוא מאד מאוכזב מחלקה השני של העונה ואז הוסיף קצת משיעור פילוסופיה: "אני יכול להיות חיובי בהקשר לעונה שתמה כי אני יכול להרשות להיות אופטימי לגבי זו שתחל".

בתחום ה-7 היו גם קאל קראצ'לו שלדעתי האישית היה נדיב עם הציון שהעניק לעצמו. עם זאת, זה לא ממש מפתיע בהקשר אליו, יש לו נטייה לתרוצים. דנילו פטרוצ'י, רוכב דוקאטי פראמאק רצה לסיים 9 כמו המספר שלו באליפות העולם ובגלל שסיים רק 10, קיצץ בציון לכמעט טוב.

המחמירים עם עצמם היו סקוט רדינג שנתן לעצמו 3 אך הפתיע כשהוסיף ובעקיפין פטר עצמו מאחריות לציון הנמוך: "אני לא יודע מה אני צריך לשפר, אני מרגיש טוב עם עצמי". האחים  אספרגארו לעומתו חלקו באחריות לציונים הנמוכים, אלקס שזו הייתה לו העונה הראשונה על הסוזוקי נתן לעצמו 6. "נכון זה אופנוע חדש, כולם יודעים זאת, אבל זה אופנוע וקבוצת מפעל ולי יש הרבה נסיון אז מיקום 11 באליפות העולם הוא לא המיקום בשבילי. זה ציון עובר אבל בקושי". אחיו הצעיר פול עם חיוך רחב האופייני לו כל כך השיב בספרדית "סוספנדה" והסביר "עלי להישאר כיתה ולהתחיל מאפס, אני חייב להשתפר ואני אספר לך בעונה הבאה מה שיפרתי בעצמי".

אז נחכה לעונה הבאה ונראה מה הם ישפרו, רק עוד 3 חודשים. רק…

ציורים: תמי גורלי

 

 

 

 

2 תגובות ל"המורה, נכשלתי…"

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) // 10/12/2015 um 0:49 // הגב

    ציורים יפים!

  2. אחלה ציורים. יפה מאד

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם