דג לשבת: מושב מעץ

תסתכלו רגע מקרוב על המושב. נדמה לכם שהוא בכלל עשוי מעץ? לא טעיתם, אכן כן. המושב בהונדה קפה'-רייסר שכאן בתמונות נחתך מבלוק של עץ דובדבן על-ידי מסור חשמלי ולוטש ידנית. מאיפה המיומנות הזו? ובכן, מייק גוסטפסון, הבעלים של Monnom Customs מאיווה, ארה"ב, ומי שעומד מאחורי בניית האופנוע, הוא קודם כל יצרן רהיטים. את פרנסתו מוצא גוסטפסון מעיצוב ובניית שולחנות, שידות ושאר רהיטים מעץ, על פי הזמנה. האופנועים אותם הוא בונה בזמנו הפרטי, הם 'לנשמה'.

וכמו שזה נראה בתמונות, לא חסר לדוגמה שכאן ממרכיב הנשמה. מה שהתחיל כ-CB550 חבוט והרוס במיוחד נראה היום מעולה. חלקו העליון של מיכל הדלק הוסר ובמקומו רותך חלקו העליון של מיכל מ-CM450. "זה נותן למיכל הסופי מראה אגרסיבי" – אומר גוסטפסון. מערכת החשמל נבנתה מחדש וכוללת כמובן מתגים קטנטנים, פנס חזית חדש ו-LED-ים בתור מאותתים. רואים את החלל הגדול שמתחת למושב (העץ)? מצבר ליתיום איון קטן מאד הושחל בחיפוי שמאחורי המושב, במקום המצבר הרגיל.

תת השלדה המקורית הוחלפה בחדשה מיצור מקומי (מהלך סטנדרטי כמעט בכל קפה' שכזה), כשהמושב כאמור בפתיח עשוי מעץ. החיפוי שמאחוריו – מפיברגלס. גם המנוע, שהיה במצב גרוע לפחות כמו האופנוע עצמו, שופץ כהלכה וצידיו לוטשו היטב לטובת המראה. יש גם רגליות תחליפיות ועוד שלל גודיס' כשבראשם מערכת בלימה חדשה של ניסין. בהייה נעימה בתמונות. שבת שלום.

תגובה אחת לדג לשבת: מושב מעץ

  1. רונן יהודאי // 17/09/2016 um 9:12 // הגב

    איזה יופי ,מת על קפה רייסרים , יש משהו באופנועים הישנים הללו שלא קיים באופנוע חדש , ממש חלום של אופנוע

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם