דג לשבת: זירו עם "סאונד"

תומר "כRובי" ברעם 

אופנועים חשמליים רחוקים מאוד עדיין מלדגדג למישהו בעולם האופנועים את נתוני המכירות. הם אומנם נמצאים איתנו כבר שנים לא מעטות, אך עדיין לא הצליחו לפרוץ אל תודעת הרוכב הממוצע כאופצייה רלוונטית מול האופנועים מונעי הבנזין. כמה רחוקים הם? לשם השוואה – יצרנית האופנועים החשמלית זירו, נאבקת למכור במשך שנה שלמה בכל העולם, את מה שהארלי דווידסון מוכרת ביומיים בלבד.

הזירו, כמו שאר האופנועים החשמליים, אולי נופל עדיין בסעיף 'השימושיות' הכל כך חשוב – מול שאר שאר האופנועים 'הרגילים', אבל יש סעיף מעניין בו הוא מצטיין, וזה נתון המומנט. למעשה, הוא מציג בסעיף גמישות המנוע יותר מומנט מהסוזוקי היאבוסה 1300, וזה לא צחוק בכלל. רכבתי על הזירו SR  ואין ספק: התאוצה פשוט מהפנטת, מרתקת ובלתי מוכרת לרוב הרוכבים, גם לא לאלו שרוכבים שנים על אופנועי ליטר ספורט קרביים.

נתון הסעיף הזה, גרם לבונה האופנועים ראם-ראם ג'נואר מסדנת האופנועים באינדונזיה White Collar Bike  לקחת את דגם ה-SR  של זירו, שסובל ממראה די משעמם, ממוצע וממש בלתי מיוחד, ולבנות לו מעטפת עם פרשנות פרטית משלו שתתאים ליכולות התאוצה הללו.

"בגדול, זרקתי הכל מלבד הסוללות והשלדה" – אומר ג'נואר. אפילו את חישוקי הגלגלים הוא החליף בכאלו בעלי 'שפיצים' שיוצרו מאלומיניום תעופתי. מלפנים הוחלף המזלג הטלסקופי באחד הפוך ושמנמן של ימאהה R1 וכך גם מערכת הבלימה הקדמית. משולש עליון שכורסם מאלומיניום, מתאים את המזלג החדש לשלדת הזירו.

הרוכבים האינדונזיים מכירים מאוד את הרכיבה על קטנועים, ורבים מהם אוהבים את השימוש בידיות בלם על הכידון. לכן החליט ג'אנואר להוסיף קצת טעם מקומי לאופנוע הפרוייקט שלו: רגלית הבלם האחורי המקורית הוסרה והוחלפה בידית בלם שהותקנה על הכידון בצידו השמאלי, היכן ש'אין קלאץ" בזירו (הזירו הינו ללא תיבת הילוכים ועל כן אין בו ידית מצמד).

לסיום, לאור העובדה שהזירו לא מפיק שום צליל בזמן הנסיעה, מאחר והמנוע החשמלי לא מייצר שום רעש מלבד שריקה חרישית ("וזה מסוכן" טוען בצדק ג'נואר), יכול הרוכב לבחור בלחיצת כפתור בין רכיבה במצב Sound בו מיקרופון קטן שקרוב למנוע מגביר את צליל השריקה שמייצר האופנוע, באמצעות רמקול שממוקם בתוך תיבת ה'כמו מיכל דלק' של הזירו. האפשרות השנייה של הרוכב היא פשוט רכיבה בתצורת Sillence  ללא מגבר בכלל.

אם מעטפת הקרבון שהתאים ג'נואר אינה לטעמכם, מוצע האופנוע גם בתצורת קפה רייסר מגניבה, עם פנס LED עגול וגדול בקוטר 5 אינץ' מלפנים, מראות מתחת לגובה ידיות הכידון ופרופיל נמוך כמו שצריך.

התוצאה? מיוחדת, מגניבה ומודרנית להפליא. שיפור מוצלח מאוד למראה הסטנדרטי להפליא של הזירו המקורי.

zero-motorcycle-4

4 תגובות לדג לשבת: זירו עם "סאונד"

  1. מגניב אש!!! (או חשמל..)

  2. מכוער ברמות על , גרסת הקפה רייסר דווקא נראית לא רע ,ולא משנה גם אם יאיץ כמו f16 זה לא ירגיש כמו מנוע , אולי בעתיד מישהו ישכיל לייצר חוויה אמיתי עם סאונד אמיתי מערכת כזו כבר קיימת הרבה שנים שיכולה לדמות סאונד לפי בחירה ,יחד עם קצת ויברציות במושב אולי זה ירגיש למישהו כמו הדבר האמיתי .

  3. אופנועי זירו הם יצרן האופנועים החשמליים המוביל בעולם, אנחנו גאים לשווק אותם בשוק הישראלי. בישראל כיום מעל מאה אופנועי זירו על הכביש.
    אנחנו עובדים עם מספר לקוחות שמשתמשים במערכות של אופנועי זירו באופנועים ורכבים מותאמים אישית. נשמח לעבוד עם כל לקוח המעוניין לאבזר אופנוע כפי שעשה היבואן התאילנדי.
    http://www.facebook.com/ZeroMotorsIsrael
    http://www.zeromotorcycles.co.il

  4. רוצה כזה!!

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם