בינדר-ק.ט.מ VS מארקז-הונדה: 2 דעות

מאת: דותן בלייס ואלון  סקיאנו ("סקניה")

מירוץ ה-MOTOGP האחרון בברנו צ'כיה, היה אבן דרך היסטורית. לא רק שרוקי (רוכב לו זו העונה הראשונה) ניצח במירוץ השלישי שלו בקטגוריה, אלא שהוא עשה זאת על גבי ק.ט.מ והניב להם את ניצחונם הראשון אי פעם בקטגוריה הבכירה. סיבה טובה לשני החברים שלנו להצית מחדש ויכוח ישן. את הדעה של דותן כבר הכרנו כאן.

 

דותן

לא רק שאפריקאנרי לקח את המרוץ, הוא עושה זאת על KTM. איפה סקניה שגיחך כאשר אמרתי שתוך שנתיים שלוש האוסטרים לוקחים אליפות. הם ממוקדי מטרה, הם ידעו שפיתוח אופנוע תחרותי אורך 4 שנים, וכעת יש להם אופנוע תחרותי שבישורות הראה לימאהה אגזוז.
מה שמדהים בסיפור הזה הוא ההתעקשות שלהם לייצר גם את הבולמים לבד, ולא לעשות שימוש באוהלינס כמקובל. שילדה מצינורות ספגטי, בולמים בייצור עצמי, עושים את זה בדרך שלהם ready to race – כבשו עוד פסגה. מגיע להם שאפו ענק.

סקניה

לא, לא. בינדר תמיד היה כריש. כבר במוטו 3 אפשר היה להבחין כמה הוא יוצא דופן. ניצח את מירוץ הבכורה שלו שם כשזינק מסוף הגריד! אבל ניצחון אחד אינו ערובה לשאיפות אליפות. ליצרן האוסטרי רחוקה מאד הדרך לשם. אלמלא בעיות אחיזה חמורות שחייבו ביצי בת יענה, אפילו לבינדר לא היה סיכוי מול הימאהה והדוקאטי. וזה כשמרקז לא בתמונה…

בקיצור – ניצחון הירואי לא מעיד על שינוי מגמה גורף. אליפות לא תהיה להם ב-5 שנים הקרובות!

דותן

מעריץ של מארקז כמו מעריץ של מארקז, חושב רק בגבולות הקופסא. אין מעוף, אין התלהבות אלא ממשהו שהוא ממותג, ממוגמר, ארוז ותפור על ידי מיטב בעלי הכוח. מארקז הוא לא רק כישרון נטו, אלא תוצר של השקעה חסרת תקדים מצד יצרן גדול ונפוח מאוד, ששנים מבקש להשתמש בהשפעתו כדי להטות את ה-MotoGP לטובתו היוקרתית והכלכלית כאחד. כולנו זוכרים את טרנד ה-800 התמוה שהונחה על ידי הונדה (קצת מצחיק שכעת הקטגוריה הבינונית עושה שימוש במנועי טריפל 800, אבל זה דיון אחר). אשר לי, אני רואה כוכבים כאשר האנדרדוג התורן עומד על הפודיום. זה עושה לי את היום.

וגם אי אפשר להתווכח עם העובדה שהמרוצים מעניינים ומהנים יותר כאשר מארקז לא שם…

סקניה

אם מחר יפתח מועדון מעריצי בינדר – אתה תראה אותי גם שם. למה? כי אי יודע להעריך יכולת רכיבה מופלאה. כמו זו של רוכב אחד שזכה ב-6 אליפויות עולם ב-7 השנים האחרונות… לא ניצחון בודד כשחצי מהגריד לא מוצאים את הדרך אל קו הסיום. נלחם כמו חיה (חיה פצועה לפעמים). שובר שיאים וזוכה באליפות בעונת בכורה!

צא מתוך מועדון "רק לא מארקז" – ותראה כמה מדהים זה לצפות במירוץ שלם רק במארקז, נותן 110% גם בהקפה האחרונה כשלרשותו יתרון בן 4-5 שניות. אתה שבוי של האנדרדוג עד כדי כך שאתה לא מצליח לראות וירטואוזיות נדירה.

דותן

מועדון 'רק לא מארקז' הוא המקבילה הלגיטימית של 'מועדון רק לא ביבי'. אשמח אם שניהם יעופו לי מהעיניים. אני שמח – ומודע לכך – שאתה מעריך גם כישרון טהור נטול כוח וגב כלכלי איתן. אני לא בקטע של מועדוני מעריצים, אלא אוהב את הרעיון של פול של רוכבים מוכשרים, שנאבקים זה בזה, תוך סיכון וסיכוי. אני לא אוהב דטרמיניזם (תפיסה שבה הכל ידוע מראש וקבוע מראש), וזה מה שמייצג עבורי מארקז – סוף ידוע מראש שמרפה את ידיהם של כל הכישרונות האחרים ומאפיל עליהם בצורה הרסנית. הוא המייק טייסון של המוטו GP, ויש משהו מאוד בריוני בהתנהלות של הלפלף הזה. בסופו של יום הוא בולי תחת סובלימציה.

סקניה מקליד/ה…

3 תגובות לבינדר-ק.ט.מ VS מארקז-הונדה: 2 דעות

 1. מוסתאש // 12/08/2020 um 9:57 // הגב

  נהדר. צחקתי.

 2. רענן כרמיאלי // 12/08/2020 um 10:59 // הגב

  כשקטמ נכנסו למוטוGP ב-2016, פיט ביירר, ראש מחלקת המירוצים פירסם שהתחזית שלהם היא ניצחון ראשון תוך ארבע שנים, והנה זה הגיע.
  קחו תיקראו:
  https://www.motorsportmagazine.com/articles/motorcycles/motogp/motogp-history-maker-binder-this-is-insane

 3. כתום עולה (לא במובן הקטמ או ההונדה) // 19/08/2020 um 12:00 // הגב

  ימים יגידו מי מכם יאכל ת..,תרתי משמע.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם