אופנוע להשכיר

שלושה גברים וכלבה עומדים על רכס אנמר בערבה ומביטים בשמיים המתקדרים. האוטו שלהם נמצא למטה בחניון נחל נקרות שם ישנו בלילה. בבוקר הם עלו את הנחל, עברו למרזבה והמשיכו לוואדי אנמר. עכשיו הם למעלה ומתחיל טפטוף. חורף 2015.

טפטוף בערבה יכול להיות מקור לדאגה, אז מחליטים לחזור. בשלוחה שמעל נחל אנמר הטיפות הופכות לגשם. הגשם מתחזק כשהם מגיעים למרזבה. האנמר מאחוריהם כבר שוטף מאד, מלקט לתוכו את יובליו ופלגיו. את המרזבה הם חוצים במים עד הברכיים. עוד 8 ק"מ של הליכה-ריצה מאומצת והם מגיעים לרכב. הרכב שקוע בבוץ עד המתניים.

טנדר מעין יהב שיצא לחלץ חברים אופנוענים מוצא אותם רטובים, אובדי עצה וחדלי מעש, ומלקט אותם ברחמים. הוא מוציא אותם לכביש. הם מתייעצים מה כדאי לעשות ואחד מהם נשאר בתחנת האוטובוס ומחכה. הוא יעלה חזרה צפונה ויחזור עם רכב וכבל לחלץ את התקוע בנקרות. "השאר יכולים לישון אצלי בעין יהב" – מציע המחלץ הנדיב. שמו – סתיו.

אז אחד מחכה לאוטובוס והשניים הנותרים מטלטלים לעין יהב בטנדר של סתיו, כשהוא נמלך בדעתו ושואל אותם "למה שלא ננסה לשלוף אותו מהבוץ עכשיו?!" – והם כמובן לא אומרים לא. הסתובבו וחזרו לחניון נקרות, משכו ודחפו, עברו לנחל אשבורן שלא היה בוצי כל כך והוציאו את האוטו לכביש. צלצלו לנמרוד שתפס בינתיים אוטובוס והוא ירד ממנו בחצבה וחיכה להם.

האופנוען המעופף – סמל חברת ישראל מוטו אדוונצ'רס

עד כאן אולי סיפור תמים ונאה על קשרים אנושיים וחילוצים מרהיבים, ומכאן מתחיל סיפור חדש של חברות שנרקמת בין מחלץ למחולץ, כשסתיו ואריק מטלטלים בטנדר ומצמידים כתף לכתף לחלץ את הרכב התקוע ומדברים ומדברים. עד סוף הלילה הם כבר יהיו אחוקים למשעי, ותוך שנה וחצי הם יקימו יחד חברה לטיולי אופנועי שטח.

שני פרמטרים בעלי ייחודיות ישראלית מובהקת, הצליחו במשך שנים ארוכות למנוע השכרת אופנועי שטח: ביטוח חובה שחייב להיות על שמו של הרוכב באופנוע נקוב, ועלות חלפים גבוהה במקרה נזק, דבר ששכיח מאד ברכיבת שטח. לפליאה בעיניי איך הם הצליחו לסדר את שני הנושאים, ובעיקר את עניין הביטוח. הם טוענים שזה אכן לא היה פשוט אבל בסוף נמצאה הנוסחה.

נשארה הבעיה הפעוטה של הגאוגרפיה והאוקיופציה: סתיו גר בעין יהב והוא חקלאי, אריק גר ליד פרדס חנה והוא בנקאי. לכאורה אין מספיק מיתרים לסיים את בניית הגשר הזה, אז הפתרון המבריק הוא להקים עסק עם שני סניפים, דרומי וצפוני, ולתחזק צי אופנועים חצוי לשניים. כך נולדה חברת הטיולים וההשכרות "ישראל מוטו אדוונצ'רס", ואת כל מה שיש לה להציע אתם יכולים לקרוא פה וגם פה.

אין לי מושג אם התכנית העיסקית שהם המציאו ניצבת על שוקיים חסונים או על כרעי תרנגולת, אני חף מיידע אם אפשר לנהל חברת טיולים עם שני אגפים מנותקים, ואין לי שום הבנה איך אתה יכול לשבת בבנק או בחממה כשמתקשרים אליך ומספרים לך שמישהו תקוע וזקוק לחילוץ, או שמישהו מעוניין לדבר עכשיו עם בעל הבית כי יש לו הזמנה שלא סובלת דיחוי. אני רק מניח שהכל אפשרי כי עובדה שזה בינתיים עובד.

אני פה רק בשביל להתפעל ולקוות שזה יצליח.

 

8 תגובות לאופנוע להשכיר

 1. שכרתי לפני כחודש שני אופנועים באירופה. המחיר כמעט זהה , תחרותי.
  מגיע פירגון מלא על הרעיון , והביצוע , ופריצת הדרך לשטח ,
  פעם ראשונה אחריי 2000 שנות….

 2. עזרתי לאשתו של חבר לשכור מאריק אופנוע לחבר, הפתעה ליומהולדת. פשוט וקל, בלי בירוקרטיה, בלי כאבי ראש, כיף גדול. יופי של יוזמה, מקווה שיצליחו. אין לי ספק שאחזור אליהם עם חברים נוספים חסרי אופנוע…

 3. רביבו משה // 20/03/2018 um 17:52 // הגב

  אני מעוניין להשכיר אופנוע כולל ציוד מיגון…הבעייה שאין כתובת ..טלפון או מייל…למי לפנות…

 4. מה העליות ?

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) // 12/09/2018 um 20:50 // הגב

  מה בדיוק צריך בשביל להשכיר אופנוע ל שלושה ימים?

 6. אצלנו ב Bikelife Israel אפשר לשכור דו"שים גדולים.

 7. איך יוצרים אתכם קשר?

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם