אולי יש לך הראל – אבל אין לך ביטוח (2)

(הערה: הכותרת היא משחק מילים גרידא על פרסומת ידועה ואין במאמר הבא התייחסות לחברה זו בהכרח).

אחרי הכתבה הזו קיבלתי כמה תגובות בפרטי בסגנון "מה אתה מדבר… עוד לא שמעת ולא ראית כלום". אחת מהן אני מביא פה, בעילום שם כמובן.

"המקרה שלי דומה מאד. גם אני נפגעתי בנפילה עצמית ודפקתי את הרגל. לאחר הטיפולים, ההוצאות, החזרה לתקינות, ההבנה כמה נזק נגרם לעתיד וקביעת אחוזי נכות – הגשתי תביעה. אציין שאני רוכב כ-35 שנה ומעולם לא עליתי על האופנוע בלי, לפחות, ביטוח חובה.

גם אני הופתעתי ממאמציה הכבירים של חברת הביטוח להתנער מכל מחוייבות ואחריות. כל השנים ששילמתי בלי לצייץ ועובדת היותי נהג (רוכב) נורמטיבי נטול תביעות, לא הועמדו כלל בטור הזכות שהעמדתי לי בעיני עצמי. השיקול הקר והמנוכר ונטול המצפון של חברת הביטוח היה "בואו נראה איך יוצאים מזה עם נזק מינימאלי". הם הציעו סכום ראשוני מגוחך להחריד שכמובן נדחה על הסף על ידי. נכנסנו למערכה משפטית ארוכת שנים כשכל הזמן מלווה אותי תחושת חוסר צדק חזקה. כמו ילד תמים חשבתי תמיד במושגים של "פייר פליי": אני משלם כמה שמבקשים בלי ויכוח (ומי שואל אותי בכלל?…) וביום פקודה מקבל חזרה. אז התבדיתי, כמו רבים אחרים.

היה לי ברור שתהיה פשרה אבל לא צפיתי מהלך התנערות המוחלט בסגנון "מי אתה בכלל ומה פתאום אתה ממציא ומנפח פה פציעות מעבר לפרופורציות". מבחינת חוש הצדק הבסיסי זה נורא-נורא מאכזב, אני חייב לומר. לא כולנו רמאים ונוכלים בהגדרה.

אבל חכו, זה עוד לא הכל. תשמעו מה בא עכשיו.

לפני כמה שנים התמודדתי עם מחלה לא נעימה שנגדיר אותה כסרטן קטן באיברים חיצוניים. עברתי טיפולים סדרתיים והמחלה הודברה. כמובן שתמיד קיים החשש שזה עוד עלול לשוב, אבל בינתיים הרופא שלי אופטימי.

חברת הביטוח שקיבלה את התיק הרפואי שלי לעיון, דרשה להביא אונקולוג כעד מומחה. הם רצו ממנו – תקשיבו טוב –  שייתן חוות דעת מקצועית מה תוחלת החיים שלי. האם הסרטן עשוי לחזור מתישהו ואם כן – כמה שנים לדעתו עוד נשארו לי לחיות!

ואתם שואלים למה, אז ההסבר הוא שבתום המשפט, אם חברת הביטוח מפסידה וחייבת לשלם, החלק היחסי של אבדן כושר השתכרות חל על הזמן מסיום המשפט ועד לפנסיה. אז לחברת הביטוח כדאי מצד אחד למשוך את המשפט כמה שניתן, ומצד שני לבדוק כמה שנים אפשר להוריד ממה שנשאר לי עד הפנסיה. כלומר, אם אמות כמה שנים קודם הם הרוויחו את התשלום.

ולכן הם ביקשו עד מומחה שיעריך כמה שנים נשארו לי. אולי ברחמי האל אתפגר קצת קודם והם יחסכו עלי, ואם כן, אז כדאי לשכנע את בית המשפט הנכבד כבר עכשיו שיחוס עליהם ויקצוב להם סכום פחות לתשלום על סמך הערכתו של הרופא.

אין גבול לציניות.

ואנ שואל אתכם: אם לא היה חוק ביטוח חובה וכל אחד היה בוחר לעצמו אצל מי וכמה הוא בוחר להשקיע בביטוח של עצמו, הייתם ממשיכים לעשות עסקים עם עם חברה כזו?!

ואל תחפשו מוסר השכל ומסקנות מעשיות. אין. רק תדעו שביום פקודה – איש איש לנפשו ולגורלו. ללא רחמים".

7 תגובות לאולי יש לך הראל – אבל אין לך ביטוח (2)

 1. הפחתת הפיצוי עקב קיצור תוחלת החיים הצפויה זה אחד הדברים הבסיסיים של חברות הביטוח, דבר ראשון שהם בודקים זה אם היית בריא לפני האירוע, כמובן שהם לא בודקים את זה כשאתה משלם להם, רק כשקורה משהו

 2. אחד שיודע // 20/03/2018 um 9:27 // הגב

  ת'כלס לא מבין את הבכיינות ובכלל את הכתוב, זה שאתה רוכב 35 שנה ללא תאונות זה נהדר ולא רלוונטי באותה מידה. חלק מהפיצוי נקבע לפי "הילכת השנים האבודות" זכותה של חברת הביטוח/בית המשפט להיעזר בגורמים חיצוניים בשביל לקבל החלטה בנושא, וכן יש הבדל בין מישהו עם צפי לתוחלת חיים קצובה לאחד שלא מה לעשות צריך לקמט את כל האירוע לסכום כספי. אם אתה לא מסכים עם ההחלטה אז זכותך להגיש ערעור. עם כל הסימפטיה לסיפור האישי קורע הלב אני באמת לא מבין על מה למה, מבין את התסכול ועגמת הלב שנדרשים בשל פתיחת הנושא אבל לא מעבר.

 3. סיפור לא כל כך מוזר, די הגיוני אפילו, נקודם היה הרבה יותר מזעזע…

 4. למצדיקי חברת הביטוח , תגידו יש בכם אנושיות?
  האם הפרמיה השנתית גם מחושבת על פי אורך חייב המובטח וסיכוייו למות ולצמצם את עלות חברת הביטוח?
  המדינה הזו נפלה על הראש. אנושיות אין כאן.
  מעניין מה פסק השופט.

  • בשנות התשעים העליזות (אי אז, כשהייתי בלונדיני) נגמר החרם הערבי והמדינה חגגה,
   אז המשטרע החליטה לאמץ KLEים לכוחותיה.
   בטקס רב חשיבות ובסיקור עיתונאי מלא של ערוץ 1 (שתיים היה אז בחיתולים) שרה משטרע מול המצלמות החליט לעשות דווארה. בחולות.
   ללא קסדה.
   או ביטוח.
   או רישיון.
   או כישרון.
   כמובן שהתימני מעמק הבכא התרסק אבל הוא לא הוזיל דמעה, מה הוא אברמוביץ'?
   וגם אברמוביץ' הוזיל דמעה כשאילנה דיינה שננה בטיקסה את האתוס של רבי (רונבנישי) מהלך זקוף בין פגזים בלבגון – קריקטורה מרקדת וואלס עם באשיר.
   אבל קצת נסחפתי.
   באותם שנים הכרתי אישית אדם קטוע חוט שדרה (פה זה רשלנות רפואית יא סאלאח) אשר ביקר תקופתית ללא גישת נכים את וועדת המומחים במוסד. לקיפוח לאומי. כי אולי ה 100% נכות שלו הצטמצמה בנתיים וכעת הוא נגיד … קטוע חט שדרה עם 80% נכות.
   קיצר נסחפתי כהרגלי.
   ינון המדינה הזו לא נפלה על הראש, תתעודד! המצב יכול להיות יותר גרוע
   ובאמת המצב נעשה …

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) // 25/03/2018 um 22:32 // הגב

  חחח … התימני מעמק הבכא התרסק עם ה KLE שלי … אחרי זה גערו בי למה נתתי לו סיבוב …

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם