אולי ג'נטלמנים אבל לא כל כך מכובדים

ביום חג שני של ראש השנה נערך בתל אביב אירוע הג'נטלמנים השנתי. מטרתו הרישמית – התרמה והגברת מודעות להעמקת מחקר סרטן הערמונית אצל גברים. בפועל, רק מעטים תורמים. הרוב בא להשתתף בחגיגונת צבעונית ונחמדה. גם זה בסדר. לא מכריחים לתרום.

כמו כל שנה בכל העולם הוא חל בספטמבר, הפעם זה נפל על חג. דווקא בסדר, כי יום קודם סיים הציבור עם הסעודה המשפחתית החגיגית וביום השני חיפש מה לעשות, אז ארוע רכיבה חמוד בן 3 שעות אול-אין-אול עם תחפושות ואופנועים מגניבים מגיע בול במקום, ואז למחרת עוד היתה שבת מנוחה למי שהתעייף.

השנה יבואן הארלי דוידסון בישראל נתן חסותו לאירוע וכך יכלו כ-400 איש ונספחים ליהנות ממים קרים, כיבוד מתוק, בוטנים מלוחים ולאחר הרכיבה – בירה קרה. נספרו כ-200 עד 250 אופנועים וקטנועים אבל הקהל היה כפול. להקה ניגנה מוזיקה חיה בצל אוהל היבואן ואפשר לומר כי לעומת שנים קודמות, האירוע – לפחות בשטח הכינוס – עלה מדרגה אחת לפחות.

לצורך רכיבה רציפה יותר (בשנה שעברה נקטע טור הרוכבים ע"י רמזורים) ביקשנו וקיבלנו שת"פ עם המשטרה שליוותה את המסע ועזרה בחציית מקומות מסובכים כמו צמתים ראשיים ורמזורים כבדי לכת. רציפות הרכיבה עדיין לא היתה מושלמת עדיין אבל חל שיפור ניכר לעומת שנים קודמות וכבר ישנן מחשבות לשיפור בעתיד.

אבל –

"רכיבת הג'נטלמנים המכובדים" הוא אירוע בינלאומי שיש לו מטרה וכללים. על המטרה כבר כתבתי, והכללים – להתלבש כמו ג'נטלמנים, חליפה, עניבה, פפיון, שלייקס, מקטרת (ויש עוד אלמנטים של ג'נטלמניות) ולבוא עם אופנוע רטרו או וינטאג' או אספנות או סקרמבלר או סוג אחר של השקעה בקיסטום בסגנון אישי.

עכשיו ככה, לא לכל אחד יש אופנוע מיוחד, זה נכון, וכולם רוצים להשתתף ולרכב גם עם ג'וירייד או קימקו – אז המארגנים (גם אני ביניהם) ויתרנו קצת ועיגלנו פינות. הרי מי שרוצה להשתלב תמיד יכול להיות קצת יצירתי ולקשט קצת את האופנוע כמו כנענית ריבלין שקשרה לכידון כובע צילינדר קטן ושחור. גם לבנות מותר להשתתף אם הן לבושות כמו ליידי'ס. יאללה זורמים והכל סבבה. מה שצרם ולא יכול להתקבל על הדעת זה לבוש מרושל. באו רוכבים במכנסיים קצרות, גופיה וכפכפים. נו ראבאכ, באמת! מה הבעיה לשים לפחות חולצה לבנה עם עניבה או פפיון? זו לא רכיבת הפגנה להורדת מחירי הביטוח… תנו טיפה כבוד להשקעה באירגון, לפרצוף שלנו בעולם.

הדבר השני שצרם היה סדר התנועה. באת עם אופנוע חדש או קטנוע גרוטאה או וואט-אבר שהוא לא רטרו או וינטאג' – זוז קצת הצידה וכנס במאסף. הרי כל המטרה היא תצוגת תדמית של עולם שהיה פעם ועבר ונעלם, אז תן לאופנועים הישנים ולמושקעים והיפים לנוע קדימה ולהיות ראשונים. קדחת, איך שהטור מתחיל לנוע, כולם מתלבשים על המצערת כל עוד נפשם בהם ויאללה גז כאילו מחלקים ברמזור הקרוב גלידה…

בכל העולם נותנת חברת טריומף חסות לאירועים האלה והכללים מאד ברורים ונוקשים. יש אפילו הגבלה על מספר רוכבים והמסלול לא מפורסם מראש שלא יצטרף בדרך מי שלא שייך. בישראל עדיין אין ייצוג לטריומף אז אנחנו מאלתרים. אז אולי יצאנו ג'נטלמנים, אבל מכובדים – קצת פחות.

וידאו: צילום – תומר "כRובי" ברעם / מוטי "ינוקא" גלברט / עריכה – סטודיו קליפות

 

סטילס: צילום – אייל מור

 

13 תגובות לאולי ג'נטלמנים אבל לא כל כך מכובדים

 1. אם מישהו לא התלבש כג'נטטלמן, למה להעלות את תמונתו לגלריה או לוידאו? זה הרי הופך להיות סוג של צ'ופר או בונוס על אי עמידה בכללים. תסיר את התמונות של אלו שלא כיבדו את האירוע, ובפעם הבאה יהיו קצת יותר רוכבים שמקפידים על המראה הכללי.

  • להיפך.
   היה חשוב לי להראות בדיוק איך זה נראה ומה קלטה המצלמה

 2. בון פייר // 26/09/2017 um 8:28 // הגב

  האירוע נראה מדליק לאללה. סחטיין על האירגון.

  לשימושך האישי, מצ"ב המסמך הנ"ל
  https://cdn.pophangover.com/wp-content/uploads/butthurt.jpg

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) // 26/09/2017 um 9:16 // הגב

  מכנסים קצרים. בקטנה.

 4. גלריה משובחת וססגונית.
  חסות – כבוד ליבואן.
  כתיבה , טוב נו , ינוקא המפליא בקולמוס.
  תוכן : מעציב משהוא. תזכורת לחיי היומיומ.

 5. כמה שאתה צודק , ולא אוסיף מילה

 6. ככה עושים?? מפרסמים כתבה כשבוע לאחר האירוע??
  מהכרוב(לוג) הבנתי שלא רק שליחונים פרצו קדימה אלא גם צאן המרעית של החוסה.
  (שזה הגיוני לגמרי והולם את האופי).
  וחבל. חבל מאד.
  לי אישית אין אופנוע מיוחד ואפילו לא חליפה. אז תכננתי להשאיל עניבה סמלית ולהזדנב מאחורה.
  במקסימום אם הייתי רוצה להיות פארטי פופר הייתי בא עם תרבוש וגאלביה (וחרב באבנט) –
  מה, גברים מכובדים יש רק באירופה?
  חוצמזה שאנו לא בבריטניה הגדולה ופה גם עם נעלי אצבע חם אש! אז תעשו הנחות בחיאאת.

  כשזה נאמר ומקריאה שניה אני אומר לעצמי שאני לא חייב לדחוף את עצמי לכל מסיבה.
  אני גם לא תורם, וגם אין לי אופנוע מאגניב וגם הלבוש הכי מהודר שלי הוא מדי וואחש.
  אז אפשר סתם לבוא ולהנות. בנקודת המפגש.
  אני כבר מודע. את רכיבת המודעות יעשו הג'נטס ברחובות תל אביב – בלעדי.
  ואני וכולם באושר ועושר עד העצם.

  • מה, אנחנו אתר חדשות?
   חלחלו דברים ושקעו. נבנה פוסט שקול.
   היה נחמד והיה גם לא נחמד. נפתח שיח.
   כן, ככה עושים. ודאי.

 7. היק
  אגב התרשמתי מהתמונה של העלמה עם השפם (בעניבה)
  היא מזכירה לי את ויקטור ויקטוריה (והיא עלמת חן לא פחותה מג'ולי)

  למתקשים – https://www.imdb.com/title/tt0084865/

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם