ספיידר-בייקר

הגיג אוגוסטיני... רק אוגוסט ישראלי מהביל יכול לשמש בית יוצר להגיגים מפגרים כמו זה

לאחרונה אני מעורב במערכת זוגיות חדשה. מדובר בשרץ, עכביש.

משונה משהו… היות ולא מלטפים דבר כזה או משחקים איתו, הוא לי מעין חיית מחמד מוזרה שרק עוקבים אחריה ומתפלאים. על מה מתפלאים? – איך הוא שורד למרות כל התלאות. בעצם זה לא אחריו אלא אחריה כי אתמול ראיתי סריה חדשה של עכבישונים והבנתי שקצת טעיתי במין.

המעקב התחיל בבוקר אחד נאה שנלכד במארג עכבישי ידוע. רשת קורים נתגלתה לי בין המשקף ללוח השעונים של הקטנוע. בתנועת יד סטרילית עטופה בכפפה ענוגה מחיתי אותה מעל פני הפלסטיק והפלגתי לשגרת יומי ובערב חזרתי והעמדתי את הקטנוע כהרגלי בדיוק באותו מקום והנה בבוקר שוב פרושה שם הרשת כאילו לא השמדתיה אתמול כלל.

מוזר ומעצבן. כלומר, העכביש מתעקש. שוב שילחתי יד חומסת אל המארג ואז ראיתי אותו צולל מהר ונעלם לי בתוך לוח השעונים. "שיהיה – אמרתי לעצמי – תיסע איתי היום לתל אביב. אידיוט". ויסעו שניהם יחדיו.

שכחתי ממנו עד למחרת כשהרשת הקבועה מעל השעונים חיכתה לי. זה נראה כל כך דפוק העסק הזה, בחיי. הפלגתי לי ברגוע אבל תהיה על תהיה נתגבבה בי והייתי נוסע ותמה מתרחק ומהרהר. מה הקטע? אין אצל הרמשים הללו השכלה נרכשת? למידה התפתחותית? סתם חושים בריאים? הוא לא קולט שהדבר הזה נייד? איזה זבוב או ברחש יילכד לדעתו המלומדת ברשת שטוויה על אופנוע שנוסע מאות קילומטרים כל יום? אבא שלו לא לימד אותו כלום? האין כאן מידה של חוסר אחריות? מהיכן יביא מזון למעונו וטרף לבני ביתו? מתי קולט רמש מטופש שהשכונה בה בחר להתגורר היא שכונת עוני?! שווה לו לבנות כל לילה את המלכודת מחדש? הסתם מתעקש הוא או שגם אצל עכבישים קיים בגנים ציווי טריטוריאלי? אם חתול ינמנם על המושב הוא יכנס בו בקרב על שטחי הבית? ומה לגביי, האם הוא כבר בטוח שהאופנוע שלו או שזה שלב מוקדם של זוגיות איתי והוא חושב שאנחנו אחוקים-שותפים?

עכביש אופנוען. ספיידר-בייקר, מי יידע חייך? האחוז אתה תשוקה לשני גלגלים ומגשים חלום ישן? הנדמה אתה בעיניך כמרקו פולו חוטני? קולומבוס רב רגליים מגלה יבשות? הקיימת תכונת הרפתקנות ברמשים כמוך? המברך אתה כי שפר גורלך לצאת ולנדוד בדרכים?

לפרקים אני קצת נדאג. אולי חם לו שם בפנים בלחות הקיץ? האם בחורף בהפסקות הוא יורד קצת אל גינת אגזוז להפשיר ולהשיב רוחו מכפור? ומה בהשכבות? הנתפס הוא בחוטי החשמל או עף ונחבט בדפנות ככדור? וכשהקטנוע חונה ועומד, האם הוא מציץ מתוך הלוח ומביט בסקרנות על החנויות? בודק חלונות ראווה? משווה חליפות רכיבה? ומה הוא מריח? ליד פלאפל ג'ינה נדלק לו התיאבון?

ואולי הוא סתם עכביש אהבל, עקשן שפשוט לא יודע לוותר ולהגיד לעצמו די חביבי, צא מזה. זה לא בשבילך. צאצא לעכבישי גדוד הפרדות… מה, מה יש בפדחתו של עכביש מהשרון הצפוני שמתגלגל לפחות פעמיים בשבוע לתל אביב?

לא יודע מה ייצא מהחברות הזו. בינתיים אנחנו יחד ומנסים ללמוד איש את רעהו. נראה מה יתפתח.

3 תגובות לספיידר-בייקר

  1. קשיש עם טוסטוס ושפם // 05/08/2015 um 10:23 // הגב

    תודה!

  2. קרעת אותי מצחוק! לפחות בדקת איזה עכביש זה? תמונה שלו? משהו?

  3. גם במקומות בטוחים וסטטיים יש סוגים של עכבישים שטווים במכוון את רשתם מחדש כל לילה.. ולוח השעונים מגן עליו מחום היום אז הוא מסודר.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם